Autor Tanjug

Završetak uspješne generacije.

Blazenko-Lackovic-kraj-karijere-rukomet Izvor: MN PRESS

Jedan od najboljih hrvatskih rukometaša svih vremena Blaženko Lacković (39) saopštio je danas da završava igračku karijeru.

Lacković je sa reprezentacijom osvojio olimpijsko i svjetsko zlato, u klupskom dresu bio je pobjednik Lige šampiona u dresu Hamburga i prvak Njemačke, Hrvatske i Makedonije.

Ostaće u rukometu i početi trenersku karijeru u stručnom štabu Hamburga.

"Nakon dugih 23 godina karijere, ponosan mogu zaključiti jedno poglavlje i započeti drugo. Uživao sam u svakom provedenom trenutku na terenu. Naučio sam da samo trudom, radom i odricanjem mogu biti svakim danom bolji. Posebno sam ponosan na vrijeme provedeno u reprezentaciji, za koju sam uvijek igrao sa srcem", poručio je Lacković na Instagramu.

Lacković je u karijeri igrao za sedam klubova - Novi Marof, Varteks, Zagreb, Flensburg, Hamburg, Vardar i Kil osvojivši ukupno 18 klupskih trofeja.

Za reprezentaciju Hrvatske upisao je 195 nastupa i postigao 571 pogodak osvojivši 10 medalja. Bio je olimpijski, svjetski i mediteranski prvak, jedino na Evropskim prvenstvima nije stigao do zlata.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.