Tim se "naoštrio" za dolazak u Beograd: Ne da nijedan gem

Autor Nebojša Marković

Treći teniser svijeta je izgleda odlično raspoložen.

Dominik-Tim-pobijedio-6-0-6-0-Dominik-Tim-pobedio-bez-izgubljenog-gema-Austrija-egzibicija Izvor: Guliver/Getty images/Darrian Traynor, Darrian Traynor/Getty Images AsiaPac

Ostale su još tačno dvije nedjelje do početka Adria Tour mini-turneje, kada nadmetanje bude otpočelo u Beogradu.

Na tom turniru će igrati i treći teniser sveijta Dominik Tim, koji se izgleda "naoštrio" za dolazak u Srbiju.

Finalista Australijan opena učestvuje na austrijskoj "Pro seriji", egzibicionom turniru. U posljednjem meču u grupnoj fazi takmičenja svom protivniku nije ostavio ni promil šanse - razbio je Davida Pihlera rezultatom 6:0, 6:0!

Tim je zauzeo prvo mjesto u grupi A, sa sve tri pobjede, a ukupno je tokom tri meča izgubio samo jedan set. Na turniru na kojem se takmiče praktično sam austrijski teniseri, Tim do sada nije imao nikakvu konkurenciju.

U grupi B je prvo mjesto osvojio 39-godišnji Jirgen Melcer, nekada osmi teniser svijeta i polufinalista Rolan Garosa iz 2010. godine. Finale će njih dvojica odigrati u nedjelju.

Dominik Tim će nakon toga imati kratku pauzu, a onda slijedi takmičenje u Beogradu 13. i 14. juna, gdje će učestvovati i Novak Đoković, Saša Zverev, Grigor Dimitrov, Viktor Troicki...

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.