Kai Haverc u junu slavi 21. rođendan, a već je ušao u istoriju Bundeslige!

Prvi je fudbaler u istoriji takmičenja koji je postigao 35 golova u prvenstvu, a da pri tome nema 21 godinu!

Kai Haverc rekord Bundesliga Izvor: Pool/Getty Images Europe

Koliki uticaj ima Kai Haverc na igru Bajera iz Leverkuzena?

Dovoljno je reći samo jednu stvar kad je u pitanju bar tekuća sezona: kad Kai Haverc pogodi, "farmaceuti" osvajaju sva tri boda!

Mladi ofanzivni vezista, "dijete Bajera" i član seniorskog tima od ljeta 2017. godine, ove sezone je na 26 utakmica postigao 11 golova, a poentirao je na ukupno devet bundesligaških mečeva...

... i na svakom od njih Bajer je dolazio do pobjede!

Posljednji od tih 11 golova Haverc je postigao sinoć, kada je Bajer, upravo zahvaljujući njegovom pogotku iz 54. minuta, došao do gostujućeg trijumfa nad Frajburgom (0:1) i oporavio se od šokantnog poraza od Volfsburga u Leverkuzenu (1:4).

I ne samo da je podigao ekipu na psihološkom planu pred odlučujuće borbe za plasman u Ligu šampiona, već je golom na stadionu Švarcvald ušao u istoriju Bundeslige kao prvi igrač kojem je pošlo za rukom da postigne 35 golova, a da je pri tome mlađi od 21 godine!

U prvoj sezoni po dolasku iz mladog tima, Haverc je postigao četiri gola na 24 utakmica. Sezonu kasnije, zaustavio se na tri, a treća sezona je bila čudesna – 17 pogodaka na duplo više mečeva!

U ovoj sezoni, koja je (mada ne treba to da napominjemo) bila stopirana na dva mjeseca zbog pandemije virusa korona, Haverc je već na brojci 11.

Slavlje je, međutim, pokvario 66. minut. Haverc je zbog jednog udarca morao van terena, a za šesti jun je zakazan derbi sa liderom iz Minhena...

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.