Džumhur propustio šest set-lopti, pa se "raspao": Bh. teniser poražen u Lisabonu od 500. igrača planete!

Prosto je neshvatljivo šta najbolji bh. teniser nije iskoristio u prvom setu

ATP Lisabon Džumhur Borhes 0 2 Izvor: Anadolija/Miloš Miškov

Damir Džumhur, najbolji bh. teniser, završio je takmičenje na čelendžeru u Lisabonu već u prvom kolu!

Od 114. igrača svijeta danas je bolji bio domaći predstavnik, Nunjo Borhes, 500. reket planete, koji je trijumfovao rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 6:1).

Bh. teniser bio je u sjajnoj situaciji u prvom setu. Imao je čak šest set-lopti u taj-brejku, vodio 6:1 i 7:6, ali je Portugalac, koji je na turnir došao sa specijalnom pozivnicom organizatora, sve uspio da nadoknadi i 13. gem riješi rezultatom 8:10, iskoristivši drugu priliku za osvajanje seta.

Bio je to veliki udarac za Damira, koji u drugom setu nije uspio da dođe do igre koja ga je krasila tokom turnira u Barseloni, gdje je stigao do finala.

Sarajlija je u drugom setu pretrpio tri brejka, za 1:6 u drugom periodu i eliminaciju sa takmičenja u Portugalu.