Italijani nek' se ljute, ali Laslo je šampion: Đere pokorio Sardiniju, Čekinatu titula za nesportsko ponašanje!

Autor Tamara Ranković

Velika pobjeda srpskog tenisera i trofej na italijanskom ostrvu.

ATP turnir 250 Sicilija osvojio Laslo Đere Izvor: Guliver/Getty Images, Paul Kane/Getty Images AsiaPac

Srpski teniser Laslo Đerestigao je do svoje druge titule u karijeri, na turniru 250 serije na Sardiniji.

Sjajan tenis pokazao je Laslo na italijanskom turniru gdje je u finalu savladao domaćeg igrača Marka Čekinata, koji nije bio baš zadovoljan porazom, pa tako poslije meča nije uputio nijednu riječ pohvale za Đerea.

Ništa Čekinato nije mogao srpskom teniseru. Đere je odigrao odličan meč i pobijedio protivnika u dva seta. (7:6, 7:5), i tako postao treći Srbin koji je ove godine osvojio neki ATP turnir.

Tokom prvog seta igrali su na istom nivou, ali se vidjelo da je srpski teniser istrajniji u poenima.

Međutim, pri rezultatu 6:5 za Čekinata, Đere je osjetio jak bol u lijevoj nozi i zatražio medicinski tajm-aut. Srećom, povreda je sanirana, Laslo je izjednačio i tako je u taj-brejku bez mnogo muke došao do vođstva. Drugi set obilježila je razmjena nekoliko brejkova, ali je uspio Đere da pronađe rješenje kojim će doći do pobjede.

Imao je tri neiskorišćene meč-lopte, ali četvrta je bila dobitna. Odličnim forhend vinerom Laslo došao je do trofeja na Siciliji.

Kraj meč obilježila je kratka rasprava. Naime, Marko Čekinato ljutito se pozdravio sa srpskim teniserom, sjeo na klupu i nezadovoljno se raspravljao sa sudijom. Razljutilo je to Đerea, pa je tako i on upitao sudiju u čemu je problem, ali nije saznao odgovor.

Nesportski gest Italijana i na ceremoniji!

U toku govora nakon meča, poznato je da teniseri pohvale jedan drugog i time ukažu sportsko poštovanje, ali Čekinato nije pomenuo šampiona Sicilije.

Sa druge strane, Laslo Đere ispao je mnogo veći sportista i prvo što je rekao bila je pohvala upućena protivniku.

"Hoću da pohvalim Marka i cijeli njegov tim na sjajnom turniru", šmekerski je rekao Laslo, a onda se osvrnuo na svoju igru.

"Igrao sam svoj najbolji tenis kako bih došao do ovog finala. Zahvaljujem se ljudima koji su omogućili ovaj turnir, ovo su teška vremena i veoma mi znači što sam imao priliku da igram ovdje. Znači mi ova titula. Hvala treneru i devojci na podršci, a hvala i ljudima kod kuće koji me podržavaju. Idem kući sa mnogo lijepih sjećanja odavde", ponosno je završio srpski teniser koji je trenutno 74. teniser sveta, ali će se poslije ove pobjede popeti na 53. mjesto ATP liste.

Podsjetimo, srpskom teniseru ovo je druga titula, a prvu je osvojio prošle godine u Rio de Ženeiru.