Večeras su odigrane još četiri utakmice petog kola rukometne lige BiH

Rukomet Liga BiH 5. kolo rezultati Izvor: Promo/RK Gračanica

Tokom večeri, odigrana su još tri meča pete premijerligaške runde.

Uspješniji su bili gosti, koji su trijumfovali na tri meča.

Derbi je odigran u Gračanici, gdje je istoimeni domaćin ugostio Izviđač iz Ljubuškog.

"Skauti" su upisali pobjedu rezultatom 25:31, te izabranicima Damira Doborca nanijeli prvi poraz u Premijer ligi BiH još od novembra 2016. godine, kada je u ovom gradu trijumfovala tuzlanska Sloboda.

Prvih 30 minuta u Gračanici završeno je prednošću Ljubušaka od dva gola (10:12), iako je domaći sastav, pri rezultatu 10:11, imao napad za izjednačenje.

Drugo poluvrijeme počelo je sedmercem Gračanice i prilikom da se dođe do 11:12, uz igrača više u narednom napadu.

Čuvar mreže gostiju Mandić odbranio je taj udarac i dao krila svom timu, koji je u 41. minutu došao do 13:18, a potom u 55. minutu i do 20:28.

Do gostujuće pobjede stigla je i dobojska Sloga i to u Visokom, kod "fenjeraša" Bosne (26:29), ali utisak u potpunosti kvari teška povreda ruskog internacionalca Artema Junina, koji je doživio otvoreni prelom noge!?

U gostima se sladila i tuzlanska Sloboda, koja je u Bugojnu, nakon lošeg starta sezone i uvodna dva poraza, došla do treće pobjede, dok je večeras jedini domaći trijumf upisala Krivaja u Zavidovićima nad sastavom Konjuha.