PLBiH: Minimalac Želje, Čelik ponižen na "Pecari"

Na tri posljednje utakmice 11. kola Premijer lige BiH slavile su domaće ekipe. Minimalne pobjede upisali su Željezničar protiv Veleža, odnosno Slavija protiv Travnika, dok je Čelik pretrpio pravi debakl u Širokom Brijegu - 2:7!

PLBiH: Minimalac Želje, Čelik ponižen na "Pecari" Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Utakmicama u Sarajevu, Širokom Brijegu i Istočnom Sarajevu kompletirano je 11. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Čelik je protiv Širokog Brijega bio ravnopravan rival desetak minuta, u tom periodu čak i poveo preko Ognjena Đelmića i malo ko je smatrao da će Zeničani na "Pecari" doživjeti pravu rezultatsku katastrofu.

Širokobriježani su od tog momenta zaigrali neuporedivo bolje. Tim Milomira Odovića djelovao je potpuno amaterski, pa su domaći fudbaleri do kraja meča postigli čak sedam pogodaka, dok je Čelik autogolom Stipe Markovića samo ublažio debakl.

Po dva gola za Široki Brijeg postigli su Josip Čorluka i Filip Mihaljević, a Zvonimir Kožulj, Dino Ćorić i Jure Ivanković po jedan.

Ubjedljivim trijumfom ekipa sa "Pecare" vratila se na čelo premijerligaške tabele, dok Čeliku predstoji grčevita borba za opstanak.

Željezničar je golom Tomislava Tomića još u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika u duelu sa Veležom, dok je istim rezultatom okončan duel Slavije i Travnika. Sarajevski "plavi" sada imaju 23 boda, koliko i Zrinjski i Olimpik.

Slavija je prvi meč ove sezone na svom terenu u Istočnom Sarajevu (zbog postavljanja nove travnate podloge, "sokolovi" su domaće mečeve do sada igrali u Foči) završila trijumfom, a tri boda u duelu sa Travničanima donio je Nemanja Vejnović nakon desetak minuta igre.