SEHA: Novi poraz Borca m:tel

Autori mondo.ba Autori Nemanja Babić

Rukometaši Borca m.tel poraženi su od Neksea 25:21 u meču 9. kola regionalne SEHA lige.

SEHA: Novi poraz Borca m:tel Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Iako su iz Borca pred put u Osijek najavljivali da mogu do pobjede, ona je ipak izostala.

Borac je doživio i osmi poraz uz po trijumf i remi, dok je na drugoj strani ekipa Neksea došla do druge ovosezonske pobjede u regionalnom takmičenju.

Borac m:tel je dobro otvorio meč i konstantno imao prednost, pa su na odmor otišli sa golom "viška" 11:10.

Drugo poluvrijeme zato pripada domaćinu, koji već nakon 13 minuta igre pravi preokret i odlazi na prednost od četiri gola 19:15. Do kraja su tu prednost i sačuvali.

"Dobro smo igrali prvih 30 minuta. U nastavku je do izražaja došao problem nedostatka igrača u rotaciji što je Nekse iskoristio. Takođe nismo iskoristili i dosta čistih situacija i tako jednostavno ne možemo pobijediti nikoga u ovoj ligi", rekao je trener Borca m:tel Igor Rađenović.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Ratko Nikolić sa sedam, te Milan Đukić i Marko Ćeranić sa po pet pogodaka.

Kod Neksea najbolji su  bili Josip Crnić sa pet, te Tomislav Nuić sa četiri pogotka.