PLBiH: Drina namučila Željezničar

Željezničar ispustio prednost 2:0, ali u finišu stigao do pobjede protiv Drine. Mladost Doboj Kakanj upisala šesti remi u devet mečeva.

Premijer liga BiH: Željezničar - Drina 3:2 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Posljednje tri utakmice devetog kola Premijer lige BiH donijeli su mnogo uzbuđenja i čak deset golova.

Njih pet viđeno je na Grbavici gdje je Željezničar mnogo teže nego što se očekivalo osvojio sva tri boda protiv Drine.

Vodili su plavi 2:0, potom ispustili tu prednost, da bi osam minuta prije kraja Blagojević pogodio za 3:2.

Junak Željezničara je, ipak, bio Đelmić koji je sa dva gola u četiri minute pred kraj prvog poluvremena donio svom timu prednost od 2:0.

Drina je, međutim, u nastavku anulirala prednost, prvo je Ilić u 53. smanjio na 2:1, da bi Jakšić potom golom u 69. minutu aktivirao alarm kod domaćina.

...

Ekipa Vlade Čapljića je ipak stigla do pobjede osam minuta prije kraja, kada je Blagojević pogodio poslije kornera.

Zanimljivo je bilo i u mini derbiju nedjeljnog programa Premijer lige BiH u kojem je Slavija desetak minut aprije kraja došla do pobjede 2:1 protiv Čelika.

Veteran Darko Spalević u 25 minutu se iznenada našao u dobroj prilici i matiro gostujućeg golmana, ali je Vernes Selimović izjednačio u 40. minutu na 1:1, poslije dodavanja Anela Dedića.

U 72. minutu jedna interesantna situacija, sudija Tomislav Čuić pokazao je na bijelu tačku u korist domaćina, da bi potom poništio svoju odluku.

Domaći fudbaleri burno su protestovali, a na krjau od svega samo korner za Slaviju.

Ipak, sedam minuta kasnije, Slavija je došla do pobjede, kada je rezervista Nemanja Pušara zatresao mrežu, i to volejom poslije odbijene lopte.

Mladost Doboj Kakanj bila je na putu da uzme cijeli plijen u duelu sa Slobodom, ali je na kraju upisala čak šesti remi u devet mečeva ove sezone.

Golom Kostića iz 47. minuta domaćin je vodio na Kamberovića polju sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada je Bošković pogodio za 1:1.

Sloboda je tako nastavila sa odličnim rezultatima i poslije devet kola zauzima drugo mjesto na tabeli, sa samo dva boda zaostatka za vodećim Zrinjskim.