OI: Monako izbacio Bašića

Mirza Bašić poražen je od Huana Monaka sa 2:0 u setovima u prvom kolu olimpijskog turnira.

Bh. teniser Mirza Bašić na startu olimpijskog turnira za protivnika je imao Huana Monaka i već poslije prvog meča završio je učešće.

BAŠIĆ - MONAKO 2:6, 2:6

Argentinski teniser je iz prvog okršaja sa Bašićem izašao kao pobjednik i u drugom kolu igraće protiv boljeg iz duela Viktora Troickog i Endija Mareja.

Bašić je u svom prvom nastupu na olimpijskim igrama poklekao već na startu i dozvolio da mu Monako napravi dva brejka za 4:1, a Argentinac je rutinski završio set.

Mirza je ponovo loše počeo gubljenjem svog servisa, potom dobio jedan gem, ali nije uspio da nešto više jer je Monako odlično servirao.

Poslije novog brejka 108. igrač svijeta je bez problema priveo i drugi set kraju i savladao Bašića.

Bilo je ovo ipak dragocjeno iskustvo za bh. tenisera koji je naknadno uvršten u olimpijski tim BiH.

TOK MEČA:

DRUGI SET

Monako ne propušta priliku. Stigao je do 6:2 i ukupne pobjede 2:0 u setovima

Prvu priliku za brejk iskoristio je Monako i sada vodi 2:5. Argentinac će servirati za pobjedu.

Još jedan savršen gem na svoj servis odigrao je Monako - 2:4

Mučio se malo Mirza, ali je ipak dobio svoj servis gem - 2:3

Argentinac nije prepustio niti jedan poen bh. teniseru u četvrtom gemu - 1:3

Monako poslije dugog gema pravi brejk - 1:2

Dobru priliku imao je Bašić u drugom gemu, ali nije iskoristio dvije brejk lopte. Monako je zatim stigao do 1:1.

Bašić je otvorio drugi set osvajanjem prvog gema - 1:0.

PRVI SET

Tri set lopte imao je Monako, Bašić je uspio da spasi jednu, ali je potom Argentinac osvojio poen za 6:2 i osvajanje prvog seta.

Bašić nije uspio da uzvrati, trenutno je 2:5

Argentinac je bio siguran na servisu, a potom napravio novi brejk za 1:4.

Monako je povisio na 2:0, a Bašić je dobio svoj servis gem - 1:2.

Identičan start Bašića kao i Džumhura, izgubio je svoj servi gem - 0:1.