Makedonci nisu uspjeli, Norveška u četvrtfinalu

Rukometaši Norveške prvi su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Norvežani su u prvoj utakmici osmine finala u Albervilu savladali Makedoniju i osigurali plasman među osam najboljih timova svijeta.

Norveška - Makedonija 34:24 (12:10).

Norvežani su poveli sa 2:0 i od tada pa sve do odlaska na odmor uspjeli da zadrže tih vda pogotka prednosti iako se uglavnom igralo "gol za gol" i rezultatska klackalica prelazila često i na stranu izabranika Lina Červara.

Makedonska odbrana u prvih 30 minuta nije imala rješenja za beka Pari sen Žermena Sandera Sagosena, koji je pet puta pogađao mrežu. Na drugoj strani, po običaju prvo ime bio je Kiril Lazarov sa pogotkom manje.

Međutim, u nastavku se potpuno raspala igra Makedonije, pa je prednost Norveške porasla na ogromnih osam razlike i bilo je jasno da će Červarov tim biti eliminisan.

U drugom dijelu se Sagosenu, koji je postigao šest golova, pridružio i Magnus Jondal takođe sa šest pogodaka, dok je kod Makedonije osim Lazarova (šest), prvo ime utakmice bio Stojanče Stoilov sa dva gola manje.

Norvežani će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz dvoboja između Danske i Mađarske.