"Blickrig" Krupe za 2:0 (VIDEO)

Prvi banjalučki derbi u Premijer ligi pripao je ekipi Krupe koja je na svom stadionu savladala Borac sa 2:0.

Premijer liga BiH: Krupa - Borac 2:0 Izvor: MONDO/Zoran Pajčin

U derbiju devetog kola Premijer lige BiH Krupa je fenomenalnim golovima Ljubenovića i Koljića savladala danas slabi Borac.

KRUPA - BORAC 2:0
/Ljubenović 73, Koljić 75/

U prvom poluvremenu viđena je velika borba na sredini terena, pošto su obje ekipe bile više koncentrisane na odbranu svog gola.

Najbolju šansu imala je Krupa kada je Milannović probio po strani i uputio koristan centaršut, ali na drugoj stativi nije bilo nikoga od igrača domaćeg tima.

Već u prvom minutu drugog poluvremena navijače Borca je dobro uplašio Bojan Puzigaća kada je neoprezno vratio loptu Avdukiću, koji krajnjim naporom spašava svoj gol.

Nakon toga viđena je ista slika kao u prvom poluvremenu, igra na sredini terena i mnogo prekršaja, pa se činilo da će ovaj meč biti okončan bez golova.

Ipak u 73. i 75. minutu Ljubenović i Koljić su evro-golovima razgalili navijače Krupe, dok su suprotni tabor bacili u očaj.

Ljubenović se lijepo okrenuo i fantasičnim udarcem savladao Avdukića.

FK Krupa - FK Borac / 1:0 Ljubenović sjajan golby watch-it-now

Samo dvije minute nakon toga, Koljić, koji je u 60.minutu zamijenio Fajića, je istakao svoju kandidaturu za potez utakmice.

Lijep pas je poslao Dujaković, a sjajni napadač je pocijepao mrežu iza Avdukića.

FK Krupa - FK Borac / 2:0 Koljić sjajan golby watch-it-now

Do kraja meča Borac je imao odličnu priliku preko Karića koji je pogodio prečku, ali nije bilo promjene rezultata.

KRUPA: Fejzić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Fajić. Trener: Slobodan Starčević.

BORAC: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Puzigaća, Radulović, Raspudić, Karić, V. Danilović, Janičić, Veselinović, Guberac. Trener: Zoran Milinković.

TOK UTAKMICE:

-KRAJ-

90- Igra se sudijska nadoknada.

88- Koljić se povrijedio i ne može da nastavi meč. Mijenja ga Stefan Dabić.

86- Nakon slobodnog udarca Delića, lopta je došla do Karića koji pogađa prečku. Najbolja šansa na utakmici za Borac.

80- Krupa se poslije vodstva povukla u svoju polovinu. Borac ne uspijeva da napravi ozbiljniju priliku.

74- Krupa vodi 2:0. Fantastičan gol Koljića. Lijep pas je uputio Dujaković, a Elvir Koljić je u maniru rasnog strijelca pocijepao mrežu Avdukića.

72- GOL!!! Krupa vodi 1:0 fenomenalnim golom Miljana Ljubenovića.

69- Karić pada u šesnaestercu, Jakupović pokazuje da se meč nastavi.

68- Obje ekipe su više koncentrisane da sačuvaju svoj gol. Igra se odvija na sredini terena bez većih šansi.

66- Prva izmjena u ekipi Borca. Igru napušta Danilović, mijenja ga Delić.

60-  Izmjena u ekipi Krupe. Igru napušta Fajić, njegovo mjesto na terenu zauzima Elvir Koljić.

54- Slobodan udarac za Borac sa ivice šesnaesterca, ali Galešić šalje loptu visoko preko gola.

52- Lijepa koreografija navijača Borca.

FK Krupa - FK Borac / Koreografija Lešinaraby watch-it-now

50- Polukontru Borca koju je predvodio Galešić igrači Krupe su presjekli faulom.

46- Počelo je drugo poluvrijeme. Nastavlja se nesigurnost u odbrani Borca. Sada Puzigaća prijeti svom golmanu. Biće korner za Krupu.

-poluvrijeme-

45- Pad koncentracije u odbrani Borca. Sada je Jašarević probio po lijevoj strani i centrirao u šesnaesterac, ali se u gužvi nije snašao Milutinović. Solidna šansa za Krupu.

44- Milanović je probio po strani i uputio oštar centaršut, ali niko od igrača Krupe nije ispratio akciju i napao drugu stativu.

39- Galešić je centrirao iz skraćenog kornera, ali je odbrana Krupe sigurna.

33- Šansa za Krupu. Fajić loše šutira nakon centaršuta Ljubenovića.

29- Borac nije uspio da ozbiljnije ugrozi gol Fejzuća nakon dva kornera zaredom.

25- Pokušaj Janičića sa 35 metara, ali Fejzić je dobro procijenio i pustio loptu u gol aut.

21- Žestok start Puzigaće, ali je sudija Jakupović odmahno rukom.

14 - Nova šansa za Krupu. "Ispala" je odbrana Borca, ali Stefan Savić je traljavo šutirao.

10 - Prvo uzbuđenje i pred golom Asmira Avdukića, ali odbrana Borca dobro je reagovala i otklonila opasnost.

8 - Novi pokušaj Veselinovića, ovaj put iz nešto veće udaljenosti, ali opet je lopta završila iznad prečke. Početni pritisak gostiju.

7 - Stopostotna prilika za Borac, ali Mladen Veselinović iz idealne prilike, sa linije peterca, nije uspio da pogodi mrežu Krupe. Šutirao je visoko preko gola.

5 - Početnih pet minuta bez uzbuđenja.

1 - Počela je utakmica.

NAJAVA UTAKMICE:

- tribine stadiona Krupe su ispunjene skoro do posljednjeg mjesta.

- pravdu će dijeliti arbitar Edin Jakupović iz Bihaća.

Utakmica na stadionu u Krupi na Vrbasu počinje u 15:30 časova, a prije početka susreta prisjetite se šta su u najavi meča poručili akteri današnjeg dvoboja.

- BORAC: Stadion Krupe će biti 95 % naš!

- Starčević: Pobjeda za naše navijače u Banjaluci

Izvor: MONDO/Samir Cacan