KUP SRPSKE: Radnik penalima do rekordnog trofeja!

Bijeljinski Radnik je treći put uzastopno osvojio Kup Republike Srpske i sa šest trofeja ukupno preskočio na listi banjalučki Borac.

Kakva drama u Prijedoru u 25. finalu Kupa RS!

Penali su morali da odluče pobjednika finalnog dvoboja između Radnika i Krupe, nakon što je u regularnih 90 minuta rezultat bio neriješen 1:1, a više sreće i umijeća u udarcima sa "bijele tačke" iskazali su izabranici Mladena Žižovića i slavili 6:5.

Tvrd meč viđen je u četvrtak predveče na prijedorskom Gradskom stadionu, a prvi su do prednosti stigli Semberci i to u 38. minutu.

Nakon centaršuta Dušana Martinovića, glavom je Irfan Hadžić pospremio loptu u mrežu golmana Krupe Jovana Kutića, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, prije odlaska na odmor, Slobodan Milanović uhvatio volej za 1:1.

Banović (Krupa) - promašio gol

U nastavku susreta, najbolju šansu da riješe meč imali su učenici Slobodana Starčevića, odnosno Igor Makitan, koji je poslije centaršuta Milanovića odlično skočio i šutirao, ali je bijeljinski tim spasila prečka.

Zato je odluka o peharu pala iz jedanaesteraca.

U drugoj seriji je golman Branislav Ružić odbranio udarac Radosava Aleksića iz Krupe, ali mu se promašajem cijelog gola revanširao Velibor Đurić u četvrtoj seriji.

Poslije pet izvođenja penala rezultat je bio neriješen, potom je Nenad Srećković donio novu prednost Sembercima, da bi Vukašin Benović takođe promašio za veliko slavlje Radnika.

Bijeljinci su posljednje tri godine osvajali trofej, a u prethodnih pet sezona čak četiri puta bili su najbolji. Do danas je uz Radnik najtrofejniji tim u Kupu RS bio i banjalučki Borac sa pet pehara, tako da su se izabranici Mladena Žižovića osamostalili na vrhu "vječne liste".

RADNIK - KRUPA 6:5 (1:1, 1:1)
/Hadžić 38 - Milanović 45/

Stadion: Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Despotović, Srećković (Radnik), Ilić, Balabanović (Krupa).

RADNIK: Ružić, Radović (Merajić od 88. minuta), Martinović, Sušić (od 46. minuta Srećković), Beširović, Vasić, I. Hadžić, Despotović, Glišić, Đurić, Okić.

KRUPA: Kutić, Makitan, Gvozdenović (Dabić od 70. minuta), Mirosavljević, Nikolić, Balabanović, Aleksić, Milanović, Ilić, Marjanović. Đamara (Banović od 56. minuta).