Kokot rešeta, ali Sloga ne da prvo mjesto

Pet utakmica - šest golova, učinak je iskusnog golgetera tima iz Istočnog Sarajeva, koji se probio na drugu poziciju Prve lige Republike Srpske, odmah iza lidera iz Gornjeg Crnjelova.

Prva liga RS peto kolo rezultati i tabela Izvor: MONDO/Samir Cacan

Golovima dvostrukog strijelca Zorana Kokota, te autogolom koji je postigao Neven Bunić, fudbaleri Slavije u derbiju petog kola Prve lige Republike Srpske rezultatom 3:1 porazili su Kozaru, koja je poslije dobrog starta sezone upisala i drugi uzastopni poraz.

Iskusni golgeter "sokolova" bio je najzaslužniji za pobjedu svog tima, te na svom kontu nakon pet odigranih kola ima čak šest golova i ubjedljivo je prvi strijelac lige.

Jedini gol za tim iz Gradiške postigao je Dejan Glišić.

S obzirom da je duel Alfa Modriče i Borca odgođen, Slavija se sa tri boda probila na drugu poziciju, iza lidera Sloge, koja je u ovom kolu savladala Drinu rezultatom 3:1.

LISTA STRIJELACA:

6 - Zoran Kokot (Slavija),

5 - Dušan Ristić (Sloga),

3 - Neđo Šuka (Alfa Modriča), Siniša Jevtić (Drina), Dejan Rašević (Sutjeska)...

Strijelac jedinog pogotka u prvom poluvremenu na stadionu u Velikoj Obarskoj bio je Dragiša Komarčević u 15. minutu, da bi početkom nastavka Slogin najbolji strijelac Dušan Ristić postigao dva gola (ukupno pet ove sezone) i osigurao nedostižnih 3:0. Sve što su gosti uspjeli da urade je počasni gol Stefana Spasojevića pet minuta prije kraja susreta.

Treću utakmicu u nizu Luka Kulenović zatresao je protivničku mrežu.

Nakon Tekstilca i Sloge, mladi fudbaler Željezničara bio je strijelac i na teškom gostovanju protiv Podrinja u Janji, golom koji je najavio prvi ovosezonski trijumf banjalučkih "plavih".

Uspjeli su Janjarci izjednačiti preko Filipa Vujića, ali je pogodak vrijedan tri boda samo pet minuta nakon izjednačenja postigao Nebojša Babić. Ujedno, bio je ovo prvi trijumf Zorana Ćurguza otkako je sjeo na klupu tima s "Predgrađa".

Golom Slaviše Maksimovića fudbaleri Tekstilca došli su do cijelog plijena u Prijedoru. "Rudarima" je ovo već treći poraz, pa sa samo dva osvojena boda, bez pobjede u dosadašnjih pet utakmica, drže prvoligaški "fenjer". S druge strane, novi šef stručnog štaba Dervenćana Igor Janković zabilježio je prvi trijumf na klupi popularnih "krojača".

Jedini meč bez pobjednika viđen je u Krupi na Vrbasu.

Sloboda i Sutjeska podijelili su bodove odigravši 1:1, a oba pogotka viđena su u prvom dijelu meča. Nemanja Vidović donio je Mrkonjićanima vođstvo, da bi samo desetak minuta kasnije Đorđe Okuka pogodio za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Posljednji meč ove runde Alfa Modriča i banjalučki Borac odigraće 26. septembra.