PRVA LIGA RS: Borac i Sloga nastavljaju trku

Vodeći dvojac prvoligaškog karavana ostvario minimalne gostujuće pobjede u Derventi, odnosno Istočnom Sarajevu.

Tekstilac Borac 0:1, Slavija Sloga 0:1 Prva liga RS 13. kolo rezultati i tabela Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Minimalne, ali veoma bitne pobjede, ostvario je vodeći dvojac u 13. kolu Prve lige Republike Srpske.

Borac je do tri boda na teškom gostovanju u Derventi stigao pogotkom kapitena Saše Kajkuta iz penala, te tako osmom uzastopnom pobjedom zadržao četiri boda prednosti ispred Sloge, koja je identičnim rezultatom porazila Slaviju. Jedini gol u Istočnom Sarajevu postigao je Nemanja Lekanić.

Na dva stadiona viđeni su preokreti.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Drine, koji su na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči stigli do prve ovosezonske pobjede, iako su nakon prvih 45 minuta imali gol zaostatka.

Modričani su u duelu sa posljednjeplasiranim timom poveli sa "bijele tačke"golom svog najboljeg strijelca Neđe Šuke, ali su Zvorničani u drugom poluvremenu potpuno šokirali domaćina. Prvo je na 1:1 izjednačio Stefan Spasojević, a onda za veliko slavlje gostiju pogodio Novica Marković, takođe sa 11 metara.

Rudar Prijedor već od petog minuta bio je u zaostatku pred svojim navijačima u duelu sa Sutjeskom (Boško Radović pogodio za Fočake), ali je Mile Kovačević u finišu prvog dijela uspio izjednačiti. Da kompletan plijen ostane u Prijedoru pobrinuo se mladi Nedim Ramić.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci, Sloboda je golovima Miloša Srndovića porazila Željezničar 2:1, a jedini strijelac za Banjalučane bio je Bojan Marković.

U duelu Podrinja i Kozare nije bilo pobjednika. Iako su domaći golom Vanje Zekića vodili tokom većeg dijela susreta, Milovan Vuk Novaković u prvom minutu nadoknade zatresao je mrežu domaćih i osigurao bod timu iz Gradiške.