Jokić izašao ranije, Denver opet u sedmoj utakmici!

Nagetsi su prvu plej-of pobedu u "majstorici" posle deset godina ostvarili u duelu sa Sparsima. Sada ih čeka još jedna "pobedi ili idi kući" utakmica, ovog puta sa Blejzersima.

Nevoljno i umorno, uz odobravanje 19.980 zadovoljnih navijača na tribinama, Nikola Jokić napustio je igru posle šeste lične na 52,6 sekundi do poslednje sirene, svestan da njegov tim nije imao šanse jutros u Portlandu.

Da li će Nagetsi posle prve plej-of pobede u poslednjih deset godina ostvarene u sedmoj utakmici serije sa San Antonio Sparsima izboriti i prvo finale Zapada u poslednjih deset godina, saznaćemo u noći između nedelje i ponedeljka kada će u Denveru biti odigrana još jedna "majstorica".

Trejblejzersi su je zaslužili odgovornom i pametnom odbranom iz koje je Demijanu Lilardu bilo lako da "komanduje" ne samo igrom svog tima, već i celim tokom utakmice.

utakmica 7 / ponedeljak

"Dejm" je ubacio 32 poena, od čega 17 u trećoj četvrtini, za mirnu završnicu i novo izjednačenje - 119:108, ukupno 3:3.

"Ludilo... Svi pričaju o iskustvu. Bili smo u toj poziciji već", rekao je Džamal Marej,

Jokić je igrao 37 minuta, pogodio 10 od 15 šuteva iz igre za 29 poena, pokupio 12 skokova, podelio osam asistencija, ali i sam delovao nedovoljno sveže i uvereno da je povratak u utakmicu moguć nakon što je Lilard ubacio poslednjih 12 poena za Blejzerse u trećoj četvrtini za vođstvo od 87:78.

PORDEN G6

Što je važnije - bolji je!

Jokić je u seriji sa Sparsima beležio prosečno 23,1 poen, 12,1 skok i 9,1 asistenciju, dok odluku protiv Blejzersa čeka sa 26,8 poena, 14 skokova i 8,7 asistencija. Tokom ligaškog dela sezone imao je prosek od 20,1 poen, 10,8 skokova i 7,3 asistencija.

Samo još jednom uzvratili su momci trenera Majkla Malouna, trojkom Pola Milsapa prišli na 89:85, ali onda upali u još jednu seriju tokom koje su Si Džej Mekalum, Rodni Hud i Set Kari pogodili apsolutno sve sa distance i odveli Portland na velikih 104:90 na samo 6:16 do kraja utakmice.

Jokić je tada napravio petu ličnu u napadu odgurnuvši Zaka Kolinsa, ovaj podleteo pod noge Vilu Bartonu, Kari prišao da podigne saigrača i isprovocirao kratku kavgu koju su sudije rešile sa četiri tehničke najratobornijima, ali tih 30-ak napetih sekundi nisu bili i nagoveštaj neizvesnosti u nastavku meča, naprotiv.

Sedma utakmica biće odigrana i u polufinalu Istoka, nakon što su motivisani Seventisiksersi uzvratili punom merom Reptorsima za "prašenje" u petom meču, "na vreme" poslali startere rivala na odmor i zakazali odlučujući meč u Torontu, takođe za dve večeri.

U Filadelfiji je rezultat glasio 112:101, za ukupnih 3:3.

Boban Marjanović proveo je na terenu nešto više od šest minuta i ubacio dva poena sa linije slobodnih bacanja.

Pobednika ove drame već od 15. maja očekuje finale konferencije sa Milvoki Baksima, koji su uveliko završili posao sa Boston Seltiksima.

Sedma utakmica polufinala mogla bi da bude zakazana naredne noći u Hjustonu, gde će Roketsi dočekati šampiona, ali ne i povređenog Kevina Durenta, koji je zbog bola u listu noge ranije završio peti duel.

Golden Stejt uspeo je tada da odbije napad rivala i odbrani prednost stečenu pre povrede najboljeg igrača tima, kojem je prognzoriana dvonedeljna pauza, pa će biti zanimljivo videti Voriorse - a, naročito "burazere" Stefena Karija i Kleja Tompsona - u novoj utakmici pred publikom Džejmsa Hardena.