Haos na kraju afričke Lige šampiona

Esperansa iz Tunisa odbranila je titulu, nakon što su se fudbaleri Kazablanke povukli sa terena!

Fudbaleri Esperanse iz Tunisa postali su šampioni Afrike četvrti put u istoriji, a drugu godinu zaredom.

Oni su odbranili titulu tako što su pobedili marokanski Vidad iz Kazablanke, u revanš meču finala Lige šampiona koji je trajao samo sat vremena - 1:0!

Gosti su napustili teren, nezadovoljni što im je sudija poništio gol zbog ofsajda, a potom nije proverio tu situaciju uz pomoć VAR.

Esperansa je vodila minimalnim rezultatom od 41. minuta, kada je mrežu gostiju zatresao Jusef Belaili.

Ismail El Hadad u 59. minutu je izjednačio, da bi arbitar iz Gambije Bakari Gasama odlukom da poništi gol izazvao veliki protest svih igrača i stručnog štaba Vidada.

Kada je Gasama stavio do znanja da neće iskoristiti video tehnologiju da bi se uverio u ispravnost donesene odluke, Marokanci su odbili da nastave meč i on je posle pauze od 85 minuta definitivno prekinut.

Kako je prva utakmica završena remijem (1:1), Esperansa je ponovo podigla pehar namenjen pobedniku afričke Lige šampiona.

Spornu situaciju možete pogledati na 1:08:30 videa koji sledi.

Esperansa - Vidad Kazablanka 1:0, prekid, finale Lige šampiona Azije 2019
Izvor: Youtube/Spectrum TV