Dmitrović kao MAČKA za prvi bod Osasune

Reprezentativac Srbije odlično branio u Pamploni.

Sjajnom intervencijom u 56. minutu, kada je demonstrirao refleks mačke na šut Luiza Ezekela Avile iz kontranapada, Marko Dmitrović je sačuvao svoju mrežu i omogućio Eibaru da protiv Osasune u gostima dođe do prvog boda ove sezone u Primeri - 0:0.

Imao je reprezentativac Srbije još nekoliko sigurnih intervencija tokom utakmice, pa može da raduje njegova forma na početku sezone i pred duel "orlova" sa Portugalom, 7. septembra u Beogradu.

Istina, savladan je Dmitrović u 40. minutu, ali je bilo evidentno da se radi o ofsajdu, što je arbitar ubrzo i signalizirao.

Domaćin je bio opasniji rival, više je želeo pobedu, međutim, nismo videli golove, baš kao i u prethodnom duelu ova dva tima, takođe na stadionu Osasune.

Ova utakmice više će ostati upamćena po podatku da je golman Osasune, Ruben Martinez, postao jedini golman u 21. veku koji je branio za sedam različitih klubova u Primeri. Pre dolaska u tim iz Pamplone, bio je član Deportiva, Levantea, Almerije, Rajo Valjekana, Malage i Barselone.

Ceo meč za domaći tim odigrao je Darko Brašanac.