"Nebeski skok" Sergeja pogurao Lacio ka pobedi!

Lacio je pre pogotka Sergeja Milinkovića-Savića bio u nepovoljnijoj situaciji pošto je Peskara promašila jedanaesterac i imala nekoliko šansi, ali je naš fudbaler "prelomio".

Utakmica između Lacija i Peskare mogla je da ode u potpuno drugom smeru da je reprezentativac Albanije Ledijan Memušaj bio precizan sa jedanaesterca koji je dosuđen za njegovu ekipu u 35. minutu...

On se dugo zaletao, a potom katastrofalno "opalio" po lopti koja je "prozujala" kraj leve stative golmana Marketija, pa je Lacio dobio novi "život" i iskoristio ga u maniru velikog tima.

Sve je preokrenuo mladi srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Do tog 67. minuta napadi njegovog tima bili su pasivni i neučinkoviti, a baš jedan takav on je uspeo da pretvori u svoju korist. Uspavana odbrana Peskare nije primetila kada se on "prišunjao" na drugu stativu iza beka Peskare i "nebeskim skokom" iskoristio savršen centaršut Felipea Andresona.

Ništa nije mogao Bizari - bila je to "bomba" glavom.

Od tada - ništa nije polazilo za rukom igračima Peskare koji su do kraja meča primili još dva pogotka, pa je prvo Stefan Radu pogodio u 72. minutu, a potom i njihov bivši igrač Ćiro Imobile koji je u 76. minutu postavio konačan rezultat - 3:0.

Lacio sada ima sedam bodova iz četiri utakmice, dok je Peskara na četiri iz isto toliko mečeva.