RaSPALi!

Iako krajnji rezultat 3:1 to ne govori, Roma se poigrala sa novajlijom u Seriji A, koji je od devetog minuta igrao sa igračem manje. Edin Džeko strijelac nakon dva mjeseca, Aleksandar Kolarov asistent.

Da nije bilo raspoloženog golmana Alfreda Gomisa, mreža SPAL-a bila bi napunjena do vrha.

Ovako, Roma je postigla "samo" tri pogotka, primila jedan, pa će u dobrom raspoloženju dočekati veoma bitan meč u Ligi šampiona - gostovanje Karabaga na "Olimpiku", u kojem bi eventualnim trijumfom izborila plasman u nokaut fazu.

ROMA - SPAL 3:1 (2:0)

Tim Euzebija Di Frančeska u prvom poluvremenu uputio je 24 šuta, od čega je 11 bilo u okvir gola, da bi u nastavku odigrao nešto slabije, čuvajući snagu za meč sa Azerbejdžancima u utorak.

U devetom minutu Džeko je bio u prodoru, na korak od šesnaesterca je srušen od strane Felipea, a Brazilac je dobio samo žuti karton. Kažemo samo, jer je bio posljednji igrač odbrane.

Ipak, nakon velikog protesta fudbalera Rome, sudija Rozario Abiso odlučio je da konsultuje VAR tehnologiju i pregleda video snimak, a zatim iskusnom defanzivcu SPAL-a pokaže put u svlačionicu.

...
Izvor: Dailymotion

Punih 80 minuta gosti su igrali sa 10 igrača. Očekivano, viđena je igra na jedan gol.

Redale su se prilike pred gostujućim golom, a odbrana je kapitulirala u 19. minutu.

Posljednji put Džeko je bio strijelac 1. oktobra protiv Milana (2:0). Večerašnji pogodak bio mu je osmi u sezoni.

Stefan El Šaravi poslao je upotrebljiv pas ka Džeki, bh. reprezentativac odlično je primio loptu i preciznim udarcem postigao vodeći gol, prekinuvši tako dvomjesečni post bez pogotka.

...

Teško bi SPAL parirao i u situaciji 11 na 11, a ovako taj zadatak bio je daleko teži.

Da će se Roma radovati najavio je Kevin Strotman drugim golom u 32. minutu, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Školski centaršut Aleksandra Kolarova prethodio je trećem golu, kojeg je u 53. minutu postigao Lorenco Pelegrini. Bio je to njegov prvi pogodak od povratka u Romu iz Sasuola, tj. prvenac u seniorskom dresu kluba u kojem je načinio prve fudbalske korake.

...

Roma je meč završila sa 37 šuteva (15 u okvir gola), što je rekord Serije A!

Trenutak nepažnje Kostasa Manolasa, slično kao u rimskom derbiju, koštao je Romu primljenog gola dva minuta kasnije.

Jedanaesterac je izveo Federiko Vivijani, postigao gol, ali je sudija odlučio da ponovi kazneni udarac.

Ovaj put golman Rimljana Alison uspio je da odbrani šut sa "bijele tačke", ali na njegovu nesreću do lopte je ponovo došao Vivijani i zakucao je u mrežu - 3:1.

Kolarov je igrao do 75. minuta, kada ga je zamijenio Emerson. Brazilac se oporavio nakon povrede ligamenta koljena i odigrao prvi meč ove sezone.

Bio je ovo prvi meč 15. kolo Serije A, koje je "razvučeno" na čak četiri dana.

Večeras je na programu veliki derbi. Lider Napoli dočekuje aktuelnog šampiona Juventus (20.45), dok su preostali mečevi na programu u subotu, nedjelju i ponedjeljak.