Bajern je premoćan i sa „rezervnim“ timom!

Bez „pola prvotimaca“, novi-stari šampion Njemačke u 100. međusobnom dvoboju deklasirao ekipu iz Menhengladbaha - 5:1.

Moćni Bajern je zabilježio 24. pobjedu ove sezone u Bundesligi i to na impresivan način!

BAJERN - BORUSIJA (M) 5:1 (2:1).

Borusija iz Menhengladbaha je u subotu predveče samo „iznervirala“ Bavarce, koji su nastupili bez nekoliko standardnih prvotimaca, nakon što je povela pogotkom hrvatskog internacionalca Josipa Drmića.

Primio je Hrvat u devetom minutu loptu na desnoj strani poslije dodavanja Jonasa Hofmana, lažnjakom je potom „slomio“ Niklasa Šulea i plasirao loptu u malu mrežu golmana Bavaraca Svena Ulrajha - 0:1.

Iako su u prošlom kolu proslavili šestu uzastopnu, a ukupno 28. titulu šampiona, fudbaleri Bajerna čak i „mamurni“ i praktično sa „drugim timom“ do poluvremena su uspjeli da stignu do preokreta pogocima Sandra Vagnera u 38. i 42. minutu.

Poslije sjajne akcije u tri poteza, Vagner nije imao težak posao za izjednačenje, a drugi pogodak je postigao poslije odličnog skoka i udarca glavom. Oba puta asistirao mu je Tomas Miler.

Početkom nastavka, minhenski tim je riješio pitanje pobjednika golom Tijaga Alkantare, da bi „bombom“ Davida Alabe sa ivice kaznenog prostora povisio na 4:1.

U ovom susretu, "rezervista" Robert Levandovski, koji je u igru na "Alijanc Areni" ušao u drugom poluvremenu, kompletirao je "petardu" i upisao 27. recku na svoj golgeterski konto!

Aktuelni strateg Bavaraca Jup Hajnkes, kojeg će po završetku sezone naslijediti hrvatski stručnjak Niko Kovač, u subotu se ponovo upisao u istoriji Bundeslige - nastupio je na 1.034 utakmice u njemačkom prvenstvu kao igrač i kao trener!