Rade kao Mesi, Empoli slavio, Lacio pao u 93.

Rade Krunić postigao spektakularan gol u pobjedi Empolija. Lacio poveo golom Milana Badelja, ali je Đenova preokrenula pogotkom u sudijskoj nadoknadi!

Poslije osam utakmica bez pobjede, od kojih šest poraza, fudbaleri Empolija konačno su upisali trijumf. I to ubjedljiv!

Empoli je sa 3:0 savladao Sasuolo u meču 24. kola Serije A i tako pobjegao iz zone ispadanja.

Meč na stadionu Karlo Kastelani domaći su riješili sa dva pogotka u razmaku od samo tri minuta, od 34. do 37, a onaj prvi je prava bravura Radeta Krunića.

Reprezentativac BiH i nekadašnji fudbaler Borca iz Čačka u 34. minutu primio je loptu na svojoj polovini a onda je uslijedio prodor i završnica u stilu Lea Measija.

Krunić je nanizao nekoliko igrača Sasuola,  a zatim hladnokrvno prebacio Andreu Konsiljija za svoj četvrti pogodak u Seriji A ove sezone.

Samo tri minute kasnije Akva je povisio na 3:0 i riješio pitanje pobjednika, a konačnih 3:0 lijepim golom poslije kontre postigao je Farias u 60. minutu.

Lacio je vodio u Đenovi sve do 75. minuta, do 93. imao je bod u džepu, ali je na kraju  ostao bez ičega.

Đenova je golom Domenika Krišita u trećem minutu sudijske nadoknade stigla do velikog preokreta i trijumfa 2:1 kojim je nagovijestila veliku krizu rimskog kluba.

Lacio je upisao dva vezana poraza u Seriji A, a u međuvremenu poražen je kod kuće od Sevilje 1:0 u šesnaestini finala Lige Evrope.

Poraz od Đenove teško će pasti Rimljanima, koji su imali mnogo više šansi, pa i prednost  poslije prvih 45 minuta, iako su u najveću italijansku luku stigli bez Milinković-Savića, Parola, Luiza Alberta, Berišu, Parola, Lukakua i Valasa.

Minut prije kraja prvog dijela Milan Badelj akcijom sa Imobileom izbacio je četvoricu igrača, a potom poslao loptu u suprotan ugao za vođstvo 1:0.

Đenovljani su u nastavku zaigrali nešto bolje, ali tek u 75. minutu uspjeli su da probiju odbranu gostiju  i izjednače pogotkom Sanabrije.

“Okrnjena” ekipa Simonea Inzagija u finišu utakmica čuvala je bod, međutim, Đenova je ipak stigla do trijumfa.

Poslije praktično posljednjeg ubacivanja u šesnaesterac gostiju, lopta je izbačena do kapitena Domenika Krišita koji nije mnogo razmišljao već šutirao iz prve i pogodio mrežu za svoj prvi go love sezone.