Miha prekinuo crni niz, stradao Kaljari

Bolonja savladala Kaljari na svom terenu, ali i dalje je ispod “crte”.

Poslije tri vezana poraza ekipa Bolonje je konačno upisala trijumf.

Crveno-plavi su na stadionu “Renato Dal’Ara” savladali Kaljari rezultatom 2:0, iako je malo nedostajalo da gosti sa Sardinije osvoje bod.

Napadač Kaljarija Žoao Pedro pogodio je prečku u prvom poluvremenu, Skorupski mu je u drugom odbranio šut na samoj gol-liniji, da bi na kraju Bolonja stigla do četvrte pobjede u sezoni, druge otkako je ekipu preuzeo Siniša Mihajlović.

U prvih pola sata istakli su se golmani, Lukaš Skorupski na jednoj i Alesio Kranjo na drugoj, ali u 34. minutu Kranjo ništa nije mogao nakon udarca sa penala Erika Pulgara poslije ipravdano dosuđenog jedanaesteraca zbog igranja rukom.

Čileanac je poslao Italijana u jednu, a loptu u drugu strani i zatresao mrežu za vođstvo Bolonje 1:0.

Samo pet minuta kasnije tresla se prečka na drugoj strani. Žoao Pedro je oslično skočio i šutirao, ali nije imao sreće.

Iako je Kaljari uputio samo dva šuta u okvir gola, a Bolonja čak 19 moglo bi se reći da su domaći čak imali sreće, jer malo je nedostajalo da Kaljari stigne do izjednačenje u 63. minutu.

Ponovo je Žoao Pedro bio najviši u skoku, skoku, ali Skorupski je zaustavio njegov udarac na gol-liniji.

Bolonja je bila opasnija, ali tek u 77. minutu mogla je da odahne, kada je dvojac Sansone – Soriano odigrao odličnu akciju, a ovaj drugi matirao Kranja za konačnih 2:0.

Ekipa Siniše Mihajlovića upisala je tri boda, ali nije se pomjerila iz zone ispadanja. Bolonja je prva ispod “crte” sa bodom manje od Empolija i dva od SPAL-a, s tim da ove ekipe imaju utakmicu manje.