Interova “žurka” uspjela, Sampina nije

Fudbaleri Intera poklonili svom klubu tri boda za 111. rođendan, Atalanta pokvarila jubilej Sampdorije u Đenovi.

Dan nakon proslave 111. godina kluba Inter je stigao do trijumfa nad SPAL-om 2:0 kojim je donekle popravio atmosferu narušenu odbijanjem Ikardija da igra nakon što mu je oduzeta kapitenska traka.

“Igrači dolaze i odlaze, a klub ostaje. Biti dio kluba je privilegija, a najvažnije je da proslavimo jubilej sa svojim navijačima”, poručio je izvršni direktor Intera Alesandro Antonelo na subotnjoj proslavi, a dan kasnije fudbaleri u crveno-crnom potrudili su se da “žurka” ne propadne.

Golovima Politana i Galjardinija “neroazuri” su stigli do pobjede 2:0 protiv SPAL-a i prišli Milanu na samo bod razlike, pred njihov međudobni duel sljedećeg vikenda.

Mrežu na Đuzepe Meaci prvi je zatresao Lautaro Martinez, ali je taj pogodak iz 31. minuta poništen zbog igranja rukom poslije intervencije iz VAR sobe.

Izdržao je SPAL do polovine drugog poluvremena, a onda je Politano lijepim golom iz okreta doveo Inter u vođstvo u 68. minutu i još jednom dao dobar razlog upravi “neroazura” da ga na ljeto otkupi od Sasuola.

Desetak minuta kasnije Galjardini je otklonio sve dileme još jednim golom iz “boksa” za konačnih 2:0.

Za razliku od Intera, fudbaleri Sampdorije nisu uspjeli da pobjedom obilježe svoj jubilej – 120 godina od osnivanja Sampjerdarenezea, jednog od dva kluba (drugi je Andrea Doria) od kojih je nastala Sampdorija.

Ni dresovi u retro stilu posebno dizajnirani za ovu priliku, ni 20. pogodak Fabija Kvaljarele ove sezone nisu bili dovoljni Sampdoriji protiv Atalante koja je odnijela sav plijen pobjedom 2:1.

Ekipa iz Bergama stigla je do važnih bodova u borbi za Evropu zahvaljujući odličnom Duvanu Zapati koji je u 50. minutu doveo Atalantu u vođstvo, te Gosensu koji je poslije izjednačenja domaćih ponovo donio prednost gostima, ovog puta nedostižnu.

Atalanta je sada šesta sa 44 osvojena boda, koliko ima i Torino na sedmom, ali i Roma na petom, s tim da Rimljani imaju utakmicu manje.

Torino je umalo dozvolio iznenađenje Frozinoneu koji je vodio 1:0 poslije prvog poluvremena, ali je Andrea Beloti sa dva gola u nastavku donio potpuni preokret.