Lajpcigov vez na "Vezeru" i lagana "trojka"

Sigurnom igrom i ubjedljivom pobjedom u Bremenu, RB Lajpcig sačuvao lidersku poziciju u Bundesligi.

RB Lajpcig nastavlja sa sjajnim partijama u Bundesligi.

Ekipa Julijana Nagelsmana prošetala se do nove pobjede na stadionu "Vezer" u Bremenu, gdje je ubjedljivim rezultatom 3:0 (2:0) porazila domaći Verder i tako se vratila na čelo tabele.

Gosti su do prednosti stigli u 13. minutu. Kristofer Nkunku uputio je precizan centaršut iz kornera, na pravom mjestu našao se Vili Orban i prepoznatljivim udarcem glavom osigurao uvodno slavlje svom timu.

Bez ponajboljeg igrača Jusufa Poulsena, koji je dobio slobodan dan s obzirom da je danas postao otac, Nagelsmanov tim je nastavio sa atacima ka protivničkom golu i nakon vođstva.

Nevjerovatno je kako Dejvi Klasen u 22. minutu nije isključen. Kapiten Verdera laktom je udario protivničkog igrača, trener RB Lajpciga žestoko je protestovao, ne mogašvi da povjeruje da će ovakav start proći nekažnjeno, ali fudbaler domaćih nije zaradio ni žuti karton za ovako brutalan potez.

Kada su "bikovi" u 35. minutu preko Marsela Zabicera postigli i drugi gol, bilo je jasno da će ovo biti još jedan trijumf lidera na tabeli.

Iako su posljednjih 25 minuta odigrali sa igračem manje (zbog dva žuta kartona isključen Konrad Lajmer), gosti ne samo da su sačuvali prednost, nego su uspjeli i da je uvećaju.

Marsel Sarači, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, u 83. minutu stavio je tačku na sjajnu predstavu gostiju, koji su na petom meču stigli do četvrtog ovosezonskog slavlja.

Mladom Urugvajcu bio je to prvenac u dresu RB Lajpciga.