Šalke - Majnc, jesenje slavlje "rudara" po navici

Svih 14 mečeva protiv Majnca u Bundesligi, Šalke je riješio u svoju korist kada su se njihovi dueli igrali u prvom dijelu sezone. Večeras je moglo biti drugačije...

Od petka do ponedjeljka "razvučeno" peto kolo Bundeslige otvorili su Šalke i Majnc, a domaćin je slavio 2:1 (1:0).

Tako je nastavljena nevjerovatna serija tima iz Gelzenkirhena, kada su u pitanju bundesligaški mečevi protiv Majnca u prvom dijelu sezone.

Naime, svih 14 prvenstvenih mečeva protiv Majnca, Šalke je riješio u svoju korist kada su se njihovi dueli igrali u jesenjem dijelu sezone, da bi u nastavku tim iz Gelzenkirhena slavio samo tri puta (uz četiri remija i šest poraza) na 13 utakmica!

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu. Amin Harit idealno je centrirao u 36. minutu, a onda još bolje intervenisao Suat Serdar i pogodio za vođstvo nakon prvih 45 minuta.

U nastavku su gosti zagospodarili terenom i preko "rezerviste" Karima Onivisua stigli do zasluženog izjednačenja, te je izgledalo da će doći do istorijskog boda i skinuti "jesenju kletvu".

Ipak, Marokanac Harit nije dozvolio gostima da se raduju. U 89. minutu postigao je sjajan gol i srušio nadu rivala da može bar do boda na "Veltins Areni".