Verujemo da će se igra svideti svim ljubiteljima old school RPG-a.
Brian Fargo i njegov inXile studio su našli zlatnu koku za uspeh u današnjoj teškoj konkurenciji industrije video igara. Recept se sastoji u izvlačenju legendarnih RPG naslova iz prošlog veka, i pravljenju njihovih naslednika koje bi prezentovali na Kickstarter kampanji publici gladnoj dobrih i kompleksnih RPG igara kakve smo igrali u ono „zlatno“ doba žanra. Recepet se pokazao izuzetno lukrativnim, jer su za njihove 3 igre (Wasteland 2, Torment: Tides od Numenera i Bard’s Tale IV) prikupili preko 8,5 miliona dolara samo u početnim kampanjama, i ko zna koliko u periodu razvoja igre, što ih svrstava u najuspešnije „kickstarter kompanije“ u istoriji. Wasteland 2 smo igrali pre godinu i kusur dana, i, i pored neizbežnih mana i propusta, ipak možemo da kažemo da smo zadovoljni onim što nam je inXile isporučio. Ove godine nam je na meniju Torment: Tides of Nuemera, imali smo prilike da igramo prvi beta build igre, pa da vidimo kakve nam ukuse donosi.
Novi Torment je duhovni naslednik čuvene rpg igre iz 1999. godine, Planescape: Torment, po mnogima jednog od najboljih RPG-a ikada, i svakako jedne od najbolje napisanih priča u video igrama. Kažemo „duhovni“, jer igra nije smeštena u isti univerzum kao i svoj uzor, već u svet Numenere, potpuno novog settinga i sveta, napisanog od strane Monte Cooka za potrebe njegovog novog stonog frpa. U pitanju je izuzetno zanimljiv i orginalan SF svet, smešten na ovoj našoj zemlji, ali eonima u budućnosti, u vreme takozvanog „devetog sveta“, koji predstavlja devetu veliku civilizaciju nakon nestanka i zaborava onih prethodnih. U tom takvom svetu, ogroman značaj imaju Numenere, mistični drevni predmeti, koji predstavljaju ostatke davno zaboravljenih civilizacija. Ti objekti su često nedokučivi i predmet su izučavanja (i traženja) mnogih pojedinaca i interesnih grupa. Te Numenere mogu biti različitih osobina i moći, neke jednostavno rade neke zanimljive i čudnjikave stvari, dok neki mogu biti od ogromne koristi i neverovatno moćni. U smislu gejmpleja, kao tipovi itema, oni se dele na Oddities, Artifacts i Cyphers.
Dobrih sat vremena početka igre provešćete u izgradnji i definisanju vašeg lika, ali ne kroz tabele i brojke, već kroz par scena i događaja gde na osnovnu vaših odluka i akcija vaš lik dobije svoj oblik, što je originalan pristup koji se nama vrlo dopao, jer je organski uklopio izgradnju lika u sam svet i narativ igre. Naravno, na kraju ovoga ipak možete i sami naštimovati statse i osobine, ali videćete da su vas vaše odluke nekako prirodno dovele do lika kakvog želite da igrate. Vašeg lika definišu 3 činionca: Descriptor, Class i Focus. Na osnovnu ova tri faktora dobićete „titulu“ i set osobina i veština koje ćete moći da koristite u igri. Broj kombinacija je ogroman, tako da je i broj raznovrsnih opcija za build vašeg lika poprilično šarenolik. Postoji 17 descriptora, 3 klasa i „ko zna koliko“ focusa. Klase su Glaive, što bi bio klasičan fajter lik, zatim Nano, lik koji ume sa pomenutim Numenerama i generalno je caster, i Jack, koji je „od svega po malo“ vrsta klase, uz Rogue elemente.
Pratite nas i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.