Blato zakočilo loptu: "Nula" Rudar Prijedora, teoretski i Sloboda u igri za jesenju titulu!

U posljednjih 90 minuta polusezone, u direktnom duelu Rudar Prijedora i Slobode, pada odluka ko će zimovati na vrhu.

Slavija - Rudar Prijedor 0:0 m:tel Prva liga RS 14. kolo rezultati, tabela Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Slavija i Rudar Prijedor odigrali su poprilično loš meč u Istočnom Sarajevu i praktično ništa zanimljivo nismo vidjeli tokom 90 minuta.

Loš teren i činjenica da su favorizovani gosti nastupili poprilično oslabljeni donijeli su nervoznu i tvrdu utakmicu, u kojoj su tek na momente viđene poluprilike, ali ne i golovi.

SLAVIJA - RUDAR PRIJEDOR 0:0

Izdvojili smo ih samo tri.

Bez trenera Borisa Savića, koji se po riječima njegovog pomoćnika Marka Tešića "nije osjećao dobro", gosti su bolje ušli u meč i zaprijetili u 22. minutu, kada je Dejan Glišić glavom šutirao preko gola.

Bilo je to sve u prvom poluvremenu, a u nastavku još po jedna prilika na obje strane.

U 73. minutu Mladen Perović takođe je šutirao glavom, ali ni fudbaler Slavije nije bio neprecizan, da bi u posljednjim trenucima susreta Nemanja Marić šutirao iskosa i pogodio spoljnji dio mreže domaćina.

Tako je propuštena i posljednja šansa za promjenu rezultata, pa su i jedni i drugi morali da se zadovolje bodom.

SLAVIJA: Trifković, Baban, Popović, Babić, Arbinja (90+1. Bogučanin), Drljević (86. Bjeloš), Šćepanović, Čomor (66. Perović), Bogičević, Bojanić, Mandić. Trener: Zoran Erbez.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Gavranović, Kovačević, Kulenović (90+3. Sadžak), Rastoka (85. Suljić), Milićević, Glišić (85. Posarić), Marić, Ivetić, Marmat (90+3. Sajak). Trener: Marko Tešić.

Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Danas su odigrani i ostali mečevi 14. kola, a osim duela u Modriči, Foči i Derventi, strijelci nisu bili raspoloženi.

U pravoj goleadi Alfa Modriča demolirala je Jedinstvo 6:2, a briljirao je trostruki strijelac Nemanja Kojić, dok je dva gola postigao Aleksandar Demonjić, baš kao i Edin Kesić u redovima Brčaka.

Duel Sutjeske i Podrinja, u kojem su domaći slavili 4:1, obilježili su jedanaesterci. Bilo ih je čak tri, a Nikola Mojović susret je završio het-trikom. Dva od tri gola postigao je sa "kreča".

Minimalne pobjede upisali su Sloboda protiv Sloge, Željezničar protiv Kozare, odnosno Drina u duelu s Borcem, dok je Tekstilac porazio Leotar 3:1.

Golova nije bilo ni u Ugljeviku, gdje je Zvijezda 09 propustila priliku da porazi Ljubić.

Na zatvaranju jesenjeg dijela sezone, Rudar Prijedor će u komšijskom derbiju ugostiti Slobodu, a ukoliko slavi ubjedljivo, sa četiri ili više golova razlike, tim iz Novog Grada teoretski može do liderske pozicije i zimovanja na vrhu m:tel Prve lige Republike Srpske.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević