Barselona je ništa bez Mesija: Presjedio poluvrijeme na klupi, a onda pokazao zašto je to što jeste!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Konačno pobjeda Barse, poslije više od mjesec dana, Mesi davao, asistirao, opčinjavao

Primera - Barselonqa - Betis 5-2 Mesi ušao i zabio dva gola Izvor: Tanjug, Joan Monfort/AP

Barselona je pobijedila poslije duže od mjesec dana, iako opet nije blistala, ali je jedna stvar ponovo potvrđena, važi i dalje i važiće još ko zna koliko: Lionel Mesi je duša, srce i mozak ove ekipe!

Nakon što je počeo meč na klupi, gdje je odsjedio prvo poluvrijeme, a Barselona igrala 1:1 i promašila penal, u drugom je ušao i pokazao zašto je najveći sin ovog kluba. Na kraju, Barselona – Betis 5:2.

Počelo je šansama Barselone, promašio je Antoan Grizman, a onda je pogodio Usman Dembele. Francuz je imao i najbolju priliku u prvom poluvremenu, ali mu je Klaudio Bravo odbranio penal.

Betis je to iskoristio i u nadoknadi vremena izjednačio poslije jedne kontre. Strijelac je bio Antonio Sanabrija.

Shvatio je valjda i Ronald Kuman da "nema ljeba" bez Mesija, uveo ga u drugom poluvremenu i to je odmah dalo rezultat.

Već u 48. minutu Đordi Alba je pokupio loptu na lijevoj strani, po zemlji centrirao u šesnaesterac, gde je utrčavao Mesi. Svi koji su bili u odbrani su se sjurili ka njemu, a on je samo preskočio loptu koja je došla do potpuno samog Grizmana koji je proslijedio loptu u praznu mrežu. Jednim potezom stvorio gol i još dao preko potrebno samopouzdanje igraču. Magija!

Meč je riješen 10 minuta kasnije. Mesi je ušao u 16, krenuo na desnu stranu, golman je pošao za njim, a Argentinac se okrenuo, pronašao Dembelea, koji je šutirao u prazan gol, ali tamo je bio Aisa Mendi, koji je rukom spriječio loptu da uđe u gol.

Očigledni crveni i penal, koji je Mesi iskoristio i bilo je to 3:1 za Barselonu. Tu nije bio kraj, jer se Betis nije predavao i vratio se u golom Lorena u 73. minutu.

Ipak, Mesi na terenu i veći kvalitet sprečili su iznenađenje. U 82. minutu Mesi je postigao svoj drugi gol na asistenciju Serhija Roberta, a u 90. su samo zamijenili uloge.

Ovo je Barseloni bila prva pobjeda poslije četiri utakmice u Primeri bez trijumfa, tačnije od 1. oktobra.