Sergej oštećen za penal protiv Juvea na "Olimpiku", ali je u 95. minutu pravda zadovoljena!

Ličilo je sve na tipičnu pobjedu Juventusa, a onda se u 95. minutu ukazao Felipe Kaisedo...

Lacio - Juventus 1:1, Serija A, 7. kolo Izvor: Andrew Medichini/AP

Derbi sedmog kola italijanske Serije A prije samog početka zasjenile su kontroverze oko testiranja na korona virus u Laciju s obzirom da su Ćiro Imobile, Tomas Strakoša i Lukas Leiva bili negativni na redovnim testovima Rimljana, ali pozitivni na testiranjima UEFA i Biomedicinskom kampusu u Italiji.

Zbog toga su morali da napuste trening centar Farmelo i odu u izolaciju iako im je klub sa "Olimpika" prvobitno dozvolio da zaigraju protiv Juvea, zbog čega je čak pokrenuta istraga Fudbalskog saveza Italije o mogućem "varanju" za šta su zaprijećene ozbiljne kazne od oduzimanja bodova do izbacivanja iz Serije A?!

Oslabljeni "lacijali" hrabro su se suprotstavili devetostrukom uzastopnom šampionu i na kraju stigli do boda u petom minutom sudijske nadoknade pogotkom džokera s klupe Rimljana Felipea Kaiseda!

LACIO - JUVENTUS 1:1 (0:1)

Gosti iz Torina su do prednosti na "Olimpiku" stigli već u 15. minutu golom Kristijana Ronalda.

Portugalac je šesti pogodak u sezoni postigao nakon akcije Huana Kvadrada, koji je centrirao u peterac, a Kristijano je ubacio loptu u mrežu Pepea Reine - 0:1.

Lacio je uzvratio dobrom prilikom u 22. minutu kada je Sergej Milinković Savić, jedan od najboljih u rimskom timu na današnjem meču, gurnuo u mat poziciju Vedata Murićija, međutim, kosovski Albanac je za malo zakasnio.

Potom je u 30. minutu Hoakin Korea oštro šutirao poslije solo prodora, ali je golman Juvea Vojćeh Šćešni bio na mjestu.

Do odlaska na odmor, Juve je mogao i da udvostruči prednost poslije dva fantastična udarca Ronalda sa ivice kaznenog prostora. Prvi put je rimski tim spasila stativa, a drugi odlična intervencija Reine poslije Portugalčevog slobodnjaka u sudijskoj nadoknadi.

Susret na "Olimpiku" bio je i svojevrstan veliki jubilej za defanzivca "Stare dame" Leonarda Bonućija, koji je danas odigrao 400. utakmicu u svim takmičenjima za crno-bijele iz Torina.

U nastavku Lacio nije bio pretjerano opasan, ali je u 73. minutu možda oštećen za jedanaesterac!

Iz slobodnog udarca šutirao je Milinković Savić, lopta je u ruku najprije pogodila Adrijana Rabioa, potom i Ronalda u živom zidu, ali se arbitar Davide Masa nije oglasio uprkos protestima rimskih fudbalera, niti je bilo reakcije iz VAR sobe.

Reprezentativac Srbije je pripremio šansu i za Adama Marušića u 80. minutu kada je Crnogorac loše šutirao glavom a Šćešni bez problema odbranio, pa se činilo da će Lacio upisati treći poraz u sezoni.

Međutim, duboko u sudijskoj nadoknadi vremena, Hoakin Korea je promiješao crno-bijele po lijevoj strani i u kaznenom prostoru pronašao slobodnog rezervistu Kaiseda, koji je smjestio loptu u malu mrežu - 1:1.

Sasuolo - Udineze 0:0

TABELA: Milan 16, Sasuolo (+1) 15, Juventus (+1) 13, Atalanta 12, Napoli 11*, Inter 11, Verona 11, Roma 11, Lacio (+1) 11, Sampdorija (+1) 10, Kaljari (+1) 10, Specija (+1) 8, Fiorentina (+1) 8, Bolonja 6, Benevento (+1) 6, Parma (+1) 6, Đenova (-1) 5, Torino 4, Udineze (+1) 4, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.