Remi Atalante i Intera, Mkitarijan het-trikom odveo Romu na treću poziciju (VIDEO)

Rimljani iskoristili podjelu bodova u Bergamu i približili se samom vrhu tabele.

Atalanta - Inter 1:1, Đenova - Roma 1:3 het trik Henrik Mkitarijan Serija A 7. kolo Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/LaPresse

Sjajni Jermen Henrik Mkitarijan obilježio je nedjeljno popodne u 7. kolu Serije A.

Vezista Rome postigao je tri gola u gostujućem trijumfu Rome protiv Đenove 3:1, kojim je "vučica" izbila na treće mjesto, iskoristivši remi Atalante i Intera u Bergamu (1:1).

Žestok pritisak Rome, koja je danas bila oslabljena neigranjem zaraženog Edina Džeke, trajao je punih 45 minuta.

Odbrana Đenove na čelu sa Ivanom Radovanovićem odolijevala je sve do nadoknade, branila se koliko je mogla, a onda se Mkitarijan našao usamljen na petercu nakon sedmog kornera za goste, te pogodio nebranjeni dio mreže.

Jermen je prethodno u 19. minutu imao najbolju šansu za Rimljane, ali je pogodio prečku.

Zatim, svoju prvu priliku na utakmici, Đenovljani su pretvorili u gol.

Sjajan pas poslao je Đanluka Skamaka, Marko Pjaca izašao je sam pred golmana Rome Pau Lopeza i rutinski ga matirao za 1:1.

Ipak, nakon 15-ak minuta, u kojem se Đenova probudila i još nekoliko puta zaprijetila, Roma je ponovo stigla do vođstva i opet je strijelac bio Mkitarijan, ovaj put nakon asistencije Bruna Pereza.

Sjajnu partiju jermenski reprezentativac začinio je het-trikom pet minuta prije kraja meča.

Đenova - Roma 1:3
Izvor: YouTube/Serie A TIM

Izvor: Tanjug/Gianluca Checchi/LaPresse via AP

Istovremeno je u Bergamu, baš kao i u prvom današnjem derbiju između Lacija i Juventusa, završeno 1:1.

Napadala je Atalanta u prvom dijelu, bila bliže golu, dok su gosti znalački čekali svoju šansu i dočekali je na isteku sata igre.

Aleksis Sančez poslao je upotrebljiv centaršut, a Lautaro Martinez odličnim udarcem glavom donio prednost "nerazurima".

Ipak, debitantskim golom u Seriji A Alekseja Mirančuka, tim iz Bergama uspio je da izbjegne poraz.

Odlično se snašao ruski internacionalac, te precizno pogodio sa 16 metara.

Atalanta - Inter 1:1

Remije najbližih pratilaca pokušaće večeras da iskoristi Milan i poveća prednost na liderskoj poziciji. Na "San Siro" stiže Verona, pa nema sumnje da su "rosoneri" veliki favoriti u posljednjem meču 7. kola (20.45).

Prije toga biće odigran još jedan duel, Bolonja Siniše Mihajlovića od 18 časova ugostiće Napoli.

Osim već pomenutog Radovanovića, koji je za Đenovu odigrao 70 minuta, od srpskih internacionalaca danas su nastupili još Saša Lukić i Miloš Vulić. Njihove ekipe Torino i Krozone remizirali su bez golova, 0:0. Desetak minuta na terenu dobio je i Torinov Luka Menalo, dok Vanja Milinković-Savić nije ulazio u igru.

Sasuolo - Udineze 0:0

TABELA: Milan (-1) 16, Sasuolo 15, Roma 14, Juventus 13, Atalanta 13, Inter 12, Napoli (-1) 11*, Verona (-1) 11, Lacio 11, Sampdorija 10, Kaljari 10, Specija 8, Fiorentina 8, Bolonja (-1) 6, Benevento 6, Parma 6, Torino 5, Đenova 5, Udineze 4, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.