Sadik je heroj Almerije, vodi ih u borbu za Primeru: Zbog klauzule u ugovoru, ovo će zanimati i Partizan! (VIDEO)

Sve bolje se snalazi u Španiji.

umar-sadik-gol-pobjeda-almerija-mirandes-2-1-video-tri-miliona-bonus-primera-partizan Izvor: MN PRESS

Almerija igra sve bolje, a ulogu u tome ima i doskorašnji napadač Partizana.

Umar Sadik bio je jedan od ključnih igrača u pobjedi Almerije protiv Mirandesa, pošto je Nigerijac zatresao mrežu za pobjedu njegovog tima!

Almerija je na tom meču slavila 2:1, a Sadik se postarao da svojim drugim pogotkom od dolaska iz Srbije bude junak meča.

Fransisko Viljarba je donio prednost Almeriji u 17. minutu, da bi u 42. minutu Pablo Martines izjednačio. Ipak, samo par minuta kasnije Sadik uspijeva da postavi konačan rezultat.

Almerija je tako nastavila da napreduje na tabeli španske Segunde - sada su četvrti sa 20 bodova. Imaju dva manje od drugoplasirane Majorke, uz jedan meč odigran više.

Duga je sezona u Segundi, ima još puno da se igra, ali ukoliko Almerija uspe da izbori plasman u Primeru, i Partizan će od toga imati koristi.

U ugovoru o prodaji Sadika u Španiju stoji i klauzula od 3.000.000 evra koja će pripasti Partizanu ukoliko Almerija uspije da se vrati u elitno društvo tamošnjeg fudbala.

Za Almeriju je od 68. minuta igrao i Radosav Petrović, bivši igrač Partizana i nekadašnji reprezentativac Srbije.

Almerija - Mirandes 2:1
Izvor: YouTube/FO OT