Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Krilni napadač je u sjajnoj formi.

El Fardu Ben piše istoriju: Nastavljaju se senzacije u Africi, Komorima fali samo bod! (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Komorskih ostrva su još jednom šokirali ljubitelje afričkog fudbala!

El Fardu Ben, pouzdani ofanzivac Crvene zvezde, i njegovi saigrači, savladali su na svom terenu Keniju (2:1) i sada su na samo bod od istorijskog plasmana na Kup afričkih nacija.

A tamo će biti spektakl.

Ukoliko Ben i njegovi zemljaci izbore plasman, to će malom ostrvu u Indijskom okeanu doneti neverovatnu radost. Do pre samo nekoliko godina nisu mogli ni da zamisle takav fudbalski bum.

Ponovo je nekadašnji ofanzivac Olimpijakosa pogodio za svoju državu. Ben je postigao prvi gol na meču, u 21. minutu, a na terenu je proveo ceo meč.

Kenija je izjednačila preko Klifa Njakeje, a pobedu domaćoj ekipi je doneo Faiz Matoar u 49. minutu meča.

Nakon četiri odigrana kola, Komorska ostrva imaju čak osam bodova i do sada nisu upisala nijedan poraz. Drugoplasirani je Egipat, koji ima tri boda i jednu utakmicu manje, a Kenija je sa četiri odigrana meča na tri boda.

U ovoj grupi je i Togo, koji ima samo jedan bod i gotovo je bez šansi, a pobeda ili nerešeni rezultat Komora protiv njih bi doneo Ostrvima plasman na Kup afričkih nacija.

Golovi sa meča Komorska ostrva - Kenija.
Izvor: YouTube/Africa Champions