Zvezdin nevjerovatni preokret sa četiri komada za 15 minuta: Od 0:2 i senzacije Zlatibora do osmine finala Kupa Srbije!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Dva gola Zlatiboraca, pa čak četiri beogradskog tima, i to u roku od samo 15 minuta. Za pobjedu i prolaz među 16 najboljih.

Crvena zvezda - Zlatibor 4:2 šesnaestina finala Kup Srbije Izvor: MN PRESS

Nije Dejan Stanković mogao ni da zamisli da će se njegova ekipa ovoliko mučiti protiv Zlatibora.

Na klupi gostiju njegov prijatelj Zoran Njeguš, a na terenu dvije kontre gostiju koje su nakon sat vremena igre pokazivale 0:2 na semaforu!

CRVENA ZVEZDA - ZLATIBOR 4:2 (0:1)

Janjić u prvom, a Miloradović u drugom dijelu igre šokirali su domaćina u Beogradu i najavili debakl crveno-bijelih. Mnogi su se prisjetili čačačnskog Borca, koji je prije nekoliko sezona nadigrao Božovićevu Zvezdu, ali je ovog puta ishod bio drugačiji.

Trostruka promjena u timu, a zatim i potpuna ofanziva šampiona Srbije donijeli su veliki preokret.

Četiri gola za 15 minuta.

Počelo je preciznim prizemnim udarcem Mirka Ivanića koji je pogodio malu mrežu, nastavilo se golom Alekse Vukanovića samo minut kasnije, nakon što je oštro i na prvu centrirao Nemanja Milunović, a onda je uslijedila kraća pauza.

Kao da su igrači Zvezde skupljali snagu za novi udar.

Ivanić je izveo prekid, Falćineli i Milunović su bili u skoku, Pavkov pokušao makazice, a Pankov petom zatresao mrežu. Mudro, efektno i neobično za jednog defanzivca.

Konačan rezultat susreta postavio je još jedan rezervista, mladi Andrija Radulović koji je iskoristio grešku Zlatiboraca u opasnoj zoni, a zatim se, nakon dugog namještanja, opredijelio za udarac ka golu večeras maestralnog Čubrakovića.

Crvena zvezda je posljednji tim koji je izborio plasman među 16 najboljih u Kupu Srbije, ali je pitanje kada će odigrati meč u toj fazi. Utakmice su na programu sljedeće srijede, kada crveno-bijeli budu gostovali u Gentu, gdje će igrati za evropsko proljeće!