"Fudbal ne igraš sam, mi ređamo šanse - oni daju gol": Dejan Stanković zadovoljan ludim preokretom Zvezde!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Trener crveno-belih se osvrnuo na neobičnu pobedu protiv Zlatibora.

Dejan Stanković zadovoljan ludim preokretom Crvena zvezda - Zlatibor 4:2 Kup Srbije Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je uspela da se plasira u osminu finala Kupa Srbije. Ništa tu ne bi bilo preterano posebno da niste videli dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".

Zlatibor je na našem najvećem stadionu vodio 0:2 i doveo šampiona na prag eliminacije, ali je ekipa Dejana Stankovića za 15 minuta postigla četiri gola i napravila veliki preokret - 4:2!

U spektakularnom meču bez navijača je viđeno šest golova, a trener Zvezde je posle susreta bio zadovoljan viđenim uprkos tome što crveno-beli u jednom trenutku nisu bili u zavidnoj situaciji.

''Čestitam njima. Fudbal je čudna igra, napraviš sedam-osam šansi, oni iz prve daju gol. Počneš dobro drugi deo, oni opet gol. Moglo je da bude bolje", počeo je Stanković.

"Fudbal ne igraš sam, imaš protivnika. Na poluvremenu nisam imao šta da kažem, bilo je dobro, izmene su bile prave, momci sa klupe su dali doprinos. Čestitam ekipi, ovo je početak poslednjeg ciklusa pred pauzu. Mogli smo bez dva gola, ali ekipa raste i kroz ovakve mečeve", zaključio je Dejan Stanković.

Sa druge strane, trener Zlatibora Zoran Njeguš nije nezadovoljan načinom na koji je njegova ekipa ispala iz Kupa Srbije.

''Naterao sam Dekija, mog druga, da uvede startere. Bili su dominantni, imali su šanse, mi smo iz kontri i polukontri pretili. Nismo mogli da pariramo kvalitetom, zasluženo je pobedila Zvezda'', iskren je bio Njeguš.

Crvena zvezda se plasirala u osminu finala Kupa Srbije, a žreb za tu rundu takmičenja je u utorak od 12 časova.