Derbi 15. kola m:tel Premijer lige BiH pripao domačinu, koji je nastavio sjajnu tradiciju na svom stadionu u duelima sa Banjalučanima.

HŠK Zrinjski Mostar - FK Borac Banjaluka m:tel Premijer liga BiH 15. kolo UŽIVO MONDO Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Banjalučki Borac nije uspio da prekine negativnu tradiciju na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru, u duelima sa Zrinjskim.

Ekipa Vlade Jagodića ni u 15. meču nije uspjela da savlada domaćina. Naprotiv, doživjela je novi, šesti gostujući poraz u sezoni. Zrinjski je slavio 2:1 (2:1), te upravo od Banjalučana preuzeo treće mjesto na tabeli.

ZRINJSKI - BORAC 2:1 (2:1)

Sve zanimljivo viđeno je u prvih 45 minuta.

Nije derbi 15. kola m:tel Premijer lige BiH obilovao prilikama, ali su i jedni i drugi svoje iskoristili u prvom poluvremenu, kada su i viđena sve tri pogotka.

Mostarci su oba svoja gola postigli nakon velikih grešaka gostiju.

Prvo su golman Borca Bojan Pavlović i defanzivac Daglas Kruz nesporazumom dozvolili Nemanji Bilbiji da dođe do lopte, uposli Anesa Mašića, koji je u 14. minutu pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

Šesnaest minuta kasnije, domaći ponovo slave.

Ovaj put Marko Jovanović igrao je rukom, a Bilbija postigao svoj osmi gol u sezoni, čime se izdvojio na vrhu liste strijelaca.

Uspjeli su "crveno-plavi" iz jedine svoje prilike u prvom dijeli doći do gola za 2:1. Goran Zakarić sjajno je centrirao, Jovo Lukić fenomenalno reagovao glavom i pogodio mrežu Ivana Brkića. Bio je to njegov sedmi prvenstveni gol.

Očekivalo se da u nastavku Banjalučani jurnu po izjednačenje, ali nije mnogo toga viđeno u preostalih 45 minuta.

U 55. minutu Almedin Ziljkić dobio je nezgodan udarac u glavu, pa je morao na klupu, a njegova povreda kao da je dodatno usporila Banjalučane.

Na drugoj strani u nekoliko navrata prijetio je Bilbija, ali ostalo je 2:1.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Ziljkić (57. Georgiev), Dujaković, Brtan (83. Kajkut), Subić (46. Kujundžić), Lukić, Kruz (46. Vojnović), Meleg (67. Čavić), Milojević, Zakarić. Trener: Vlado Jagodić.

NAJAVA

Nije Borac imao mnogo uspjeha u duelima sa Zrinjskim u Mostaru, a kako će okončati današnji derbi 15. kola m:tel Premijer lige BiH, saznaćemo oko 19 časova, kada bude završen duel na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Više o najavi meča i problemima sa kojima su se susreli "crveno-plavi" pred put u Hercegovinu, ali i "plemići", pročitajte OVDJE.

Od 17 časova budite uz MONDO i UŽIVO u tekstualnom prenosu ispratite najzanimljiviji duel ovog vikenda na bh. terenima.

Detalja susreta potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Anketa

Ko će trijumfovati u okršaju Zrinjskog i Borca?

Široki Brijeg - Radnik (17.00)

TABELA: Sarajevo 34, Željezničar (+1) 30, Zrinjski (+1) 28, Borac (+1) 27, Tuzla siti (+1) 24, Velež 22, Široki Brijeg 21, Sloboda (+1) 18, Mladost (+1) 16, Radnik 11, Krupa 8, Olimpik 7.

18:56

KRAJ

18:47

90' - Pet minuta nadoknade

18:45

89' - Ponovo Bilbija

Snažan šut Bilbije sa nekih 17 metara, lopta odlazi preko gola.

18:40

83' - Jagodić baca sve karte u napad

Pokušaće trener Borca sada sa dva napadača da dođe do izjednačenja. Vezistu Brtana zamijenio je napadač Kajkut.

18:38

82' - I Žižović vrši dvostruku izmjenu

Tičinović i Ivančić izašli su iz igre, na terenu su Ibanjez i Sahiti.

18:32

76' - Kunić mijenja Mašića

U igru ulazi još jedan bivši igrač Borca, koji je sada član Zrinjskog.

Umjesto strijelca vodećeg gola Mašića, na terenu je Kunić.

18:27

71' - Pavlović opet brani

Ćorluka je sada šutirao, lopta je pogodila nekoga u bloku i promijenila smjer, ali Pavlović je uspio da interveniše i izbaci je u korner.

18:24

68' - Još jedna povreda

Ovaj put u taboru "plemića". Povrijeđenog Barbarića zamijenio je Todorović.

18:24

67' - Čavić u igri umjesto Melega

David Čavić danas je proslavio punoljetstvo, a Vlado Jagodić odlučio je da mu ukaže povjerenje i mladi ofanzivac odigraće posljednjih 20-ak minuta.

18:21

63' - Bilbija je "požutio"

Prva javna opomena na meču. Kapiten Zrinjskog dobio je žuti karton zbog prigovora, nezadovoljan odlukom sudije Kaljanca da dosudi faul u napadu.

18:16

59' - Ponovo prijeti Bilbija

Kapiten Mostaraca izuzetno je raspoložen za igru. Dobro je šutirao, Pavlović je odbranio, ali je ipak signalizirana ofsajd pozicija.

18:12

54' Nezgodan udarac za Ziljkića

Fudbaler Borca u duelu sa Barbarićem, ostao je da leži na travi, dobio je nezgodan udarac, odmah su reagovali domaći igrači i zatražili prekid.

Ljekarske ekipe i Zrinjskog i Borca ukazuju pomoć fudbaleru Borca, a tu je i vozilo Hitne pomoći.

Ipak, čini se da je sa Ziljkićem sve u redu, iako iz predostrožnosti neće nastaviti meč.

U igri je Georgiev.

18:07

50' - Dvije velike prilike za Zrinjski

Sjajno Pavlović brani dalekometni udarac Bekića, a zatim i Bilbije. Mostarci su propustili dvije velike prilike za treći gol u par sekundi.

18:01

46' - Dvostruka izmjena u gostujućem sastavu

Počelo je drugo poluvrijeme, a odmah na startu dvostruka izmjena u taboru Borca.

Umjesto Subića i Kruza, u igri su Vojnović i Kujundžić.

17:46

POLUVRIJEME

17:42

40' - GOOOL!!! Sada je 2:1!

Sjajan centaršut Zakarića, još bolja reakcija Lukića, koji odlično pogađa glavom i smanjuje zaostatak Borca.

Već sedmi gol mladog napadača "crveno-plavih" ove sezone.

17:36

36' - Prvi korner na utakmici

I to za Borac. Ali, nema opasnosti po gol Zrinjskog.

17:32

30' - GOOOL!!! Bilbija je precizan, Zrinjski vodi 2:0!

Snažno je šutirao Bilbija i neodbranjivo pogodio. Nije mnogo slavio kapiten Mostaraca gol protiv svog bivšeg kluba.

17:29

29' - Penal za Zrinjski

Jovanović je igrao rukom, Mostarci će imati sjajnu priliku za drugi gol.

17:27

26' - Borac bez prilike

Nisu Banjalučani do sada uspjeli niti jednom da zaprijete golu domaćina. Istina, ne briljiraju ni Mostarci, ali imaju vođstvo nakon prvog dijela prvog poluvremena.

Siromašna utakmica za sada.

17:16

14' - GOOOL!!! Zrinjski vodi 1:0!

Katastrofalna reakcija odbrane Borca i domaći koriste nesporazum da stignu do prednosti.

Kruz je gradio loptu, golman Pavlović izašao je van svog šesnaesterca, međutim sve je to dobro pratio Bilbija, ukrao im loptu, a Mašić šutirao iz prve i pogodio za vođstvo.

17:07

6' - Bez uzbuđenja za sada

Igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

17:00

1' - Počeo je meč u Mostaru.

16:52

Prilika za Borac za drugu poziciju

Banjalučani bi eventualnim trijumfom u Mostaru stigli do druge pozicije na tabeli, jer je upravo okončan meč na "Grbavici" između Željezničara i Slobode. Bilo je 2:2, pa sarajevski "plavi" sada imaju tri boda više od "crveno-plavih".

S druge strane, ukoliko slave Mostarci, prestići će Borac i preuzeti treće mjesto.