Prošli put ovjerio „petardu“ – sada riješio meč: Bađi donio tri boda Tuzla sitiju

Autor Goran Arbutina

Gol Senegalca bio je dovoljan za pobjedu ekipe iz Siminog Hana.

PLBIH - 15 kolo Tuzla siti - Mladost DK 1-0 Izvor: FENA/Miroslav Petrović

Tuzla siti konačno je upisao pobjedu na domaćem terenu.

Poslije poraza i dva remija Tuzla siti je savladao Mladost Doboj Kakanj sa minimalnih, ali vrijednih 1:0.

Gol odluke djelo je Badara Bađija, koji ove sezone pogađa samo protiv Mladosti.

U njihovom prvom duelu ove sezone postigao je posljednji gol za svoju ekipu i ovjerio „trijumf“ 5:2, a ove subote riješio je meč.

Senegalac se u 18. minutu dobro snašao i zatresao mrežu Bukvića za kako se ispostavilo konačnih 1:0.

Bio je to meč u kojem su i jedni i drugi imali svoje šanse, a uzbuđenja su počela pred golom domaćih.

Fejziću drugom minutu brani slobodan udarac, a u 15 minutu pored stative njegovog gola prošla je lopta nakon pokušaja Šišića.

Nakon nekoliko polušansi Tuzla siti je došla do vođstva u 18. Minutu.

Ubiparip se izborio za loptu u gužvi i dodao do Bađija, koji postiže svoj drugi pogodak.

Zanimljivo je da je i prvi gol postigao protiv Mladosti.

U 36. minutu jedna naizgled sporna situacija u šesnaestercu domaćih. Dejanović je nakon prodora pao, sudija se nije oglasio, a na kraju je golman Bukvić dobio žuti karton, dok je nešto kansije jedan član stručnog štaba Mladosti zbog prigovora dobio crveni karton na klupu.

Pred kraj prvog dijela još jedna situacija u šesnaestercu.

Ovoga puta domaći su tražili jedanaesterac, ali ni ovoga puta nije se oglasio glavni arbitar.

U nastavku ponovo prijete i jedni i drugi. Prvo je Kostić šutirao pored gola Bukvića, a potom je Dejanović momak koji je ponikao u školi zagrebačkog Dinama nakon dobrog solo prodora šutirao iznad prečke Fejzićevog gola.

Bađi je mogao sve da riješi u 77. minutu, ali bio je pretjerano nesebičan i u situaciji kada je trebao da šutirao dodao je za Nukića, a njegov pokušaj odbrana Mladosti izbila je praktično sa gol-linije, da bi Bukvić u nastavku akcije odbranio šut Bađija.

Tuzla siti je sačuvala prednost do samog kraja i upisala sedmu pobjedu u sezoni.