Raspucana Roma, preokret Intera nakon 0:2, ali vijest dana stiže iz "Grada ljubavi" - Sasuolo je lider Serije A!

Ogromna gužva u vrhu Serije A.

Serija A 8. kolo rezuitati i tabela Sasuolo lider Izvor: Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse/LaPresse

Velika gužva u vrhu Serije A nakon nekompletnih osam kola, a na liderskoj poziciji - Sasuolo!

Sjajni "neroverdi", za koje je Filip Đuričić danas bio starter i odigrao 73 minuta, slavili su u Veroni 2:0 (1:0), te zasjeli na prvo mjesto. Golove su postigli Žeremi Boga i Domeniko Berardi, za veliko slavlje simpatičnog kluba sa "Mapei" stadiona.

Roma je u potpunosti razbila Parmu u prvih 45 minuta, kada su Rimljani postigli sva tri gola.

Prvenac u Seriji A upisao je Borha Majoral, koji mijenja Edina Džeku, dok je još dva gola dodao Henrik Mkitarijan, svakako najbolji igrač "vučice" ove sezone.

Izvor: Tanjug/Alessandra Tarantino/AP

Posebno je lijep bio prvi pogodak jermenskog internacionalca.

Uživajte...

Rimljani mogu mnogo da žale što su na otvaranju prvenstva, zbog administrativne greške (Amadu Dijavara nije bio pravilno registrovan), ostali bez boda osvojenog protiv Verone (0:0), jer bi sada oni s njim bili lideri. Ipak, do kraja prvenstva ostalo je još mnogo.

"Vučica" i dalje ne zna za poraz u prvenstvu, osim tog za "zelenim stolom".

Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Inter se poprilično namučio da dođe do pobjede protiv Torina, koji je ispustio prednost od dva gola.

Posao "nerazurima" otežao je Simone Zaza, kada je u drugom minutu nadoknade prvog dijela postigao gol za zasluženo vođstvo gostiju. da bi u 62. minutu Torinezi stigli i do drugog gola (Kristijan Ansaldi pogodio sa "bijele tačke").

Ipak, u veoma kratkom periodu Inter je stigao zaostatak, a zatim ga i prestigao. Prvo je Aleksis Sančez smanjio prednost, da bi Romelu Lukaku pogodio za 2:2.

Izgledalo je da domaćin neće imati snage za potpuni preokret, ali to se desilo u 84. minutu. Dosuđen je novi penal, ovaj put za Inter, koji je u vođstvo svojim drugim golom pretvorio Lukaku. Konačnih 4:2 u posljednjim trenucima meča postavio je Lautaro Martinez, i to na asistenciju sjajnog Belgijanca.

Fudbaleri Torina izgubili su čak 14 bodova na utakmicama u kojima su imali prednost.

Bolonja Siniše Mihajlovića, čita autobiografija je izazvala brojne reakcije, slavila je kao gost protiv Sampdorije, takođe nakon preokreta.

/Ronaldo 38, 42/

TABELA: Sasuolo 18, Milan (-1) 17, Roma 17, Juventus 16, Inter 15, Napoli (-1) 14*, Atalanta 14, Lacio 14, Verona 12, Sampdorija 10, Kaljari 10, Bolonja 9, Specija 9, Benevento 9, Fiorentina 8, Parma 6, Đenova (-1) 5, Torino 5, Udineze (-1) 4, Krotone 2.

*NAPOMENA:Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.