Juve na CR7 pogon: Dva brza gola, pa poznata "kočnica"

Portugalac osigurao "staroj dami" očekivan trijumf.

Juventus - Kaljari 2:0 Serija A 8. kolo Kristijano Ronaldo dvostruki strijelac dva gola Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Kaljari je pred gostovanje u Torino bio u dobroj seriji, sa četiri pobjede u pet posljednjih mečeva računajući sva takmičenja, ali protiv aktuelnog šampiona, na njegovom terenu, u "okrnjenom" sastavu, teško da je mogao očekivati bodove.

Tako je i bilo.

Na krilima dvostrukog strijelca Kristijana Ronalda, Juventus je slavio 2:0 (2:0) u 8. kolu Serije A i krenuo ka vrhu tabele, te sad, uz utakmicu više, zaostaje samo bod za liderom Milanom.

Pleli su domać mrežu oko gola Alesija Kranja, postigli čak i gol, koji je poništen zbog ofsajda, da bi u finišu prvog dijela igre proradio Portugalac, te sa dva brza gola, u 38. i 42. minutu, najavio siguran trijumf "bjankonera".

Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Sa dva nova gola, "CR7" izjednačio se sa Zlatanom Ibrahimovićem na čelu liste strijelaca, te zadao zadatak Šveđaninu pred sutrašnji derbi Napoli - Milan.

U nastavku je Juventus "stao na loptu", kako to najbolje zna, zadovoljan sigurnim vođstvom. Nekih prilika jeste bilo, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Napoli - Milan (20.45)

TABELA: Milan 17, Juventus (+1) 16, Sasuolo 15, Napoli 14*, Roma 14, Atalanta (+1) 14, Lacio (+1) 14, Inter 12, Verona 12, Sampdorija 10, Kaljari (+1) 10, Specija (+1) 9, Fiorentina 8, Bolonja 6, Parma 6, Benevento 6, Torino 5, Đenova 5, Udineze 4, Krotone (+1) 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.