Petrović uživo gledao novi poraz Olimpika: Tatar stigao Bilbiju i asistirao Fanimu za "plus sedam" Sarajeva!

Trener iz Srbije, koji će po svemu sudeći preuzeti "vukove", posmatrao je uživo meč na "Koševu", koji je bez većih problema pripao šampionu BiH.

Sarajevo - Olimpik 2:0, PLBiH, 15. kolo Izvor: Facebook/FK Olimpik Sarajevo

Doskorašnji trener Radnika Slavko Petrović najvjerovatnije će preuzeti Olimpik, koji je na "Koševu" poražen od Sarajeva  u 15. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

SARAJEVO - OLIMPIK 2:0 (1:0)

Sarajevo je poslije dva uzastopna remija zabilježilo pobjedu i učvrstilo se na liderskoj poziciji na tabeli sa sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar.

Petrović je zbog prijetnji smrću nedavno napustio bijeljinski klub, ali sudeći po njegovom prisustvu na meču na "Koševu" čini se da će uskoro preuzeti "vukove".

Gosti sa "Otoke" su se dobro držali u prvih 25 minuta utakmice, da bi dva minuta kasnije "bordo" ekipa povela pogotkom Benjamina Tatara.

Poslije centaršuta, Đoko Milović je glavom okrznuo loptu, a Tatar samo jednim dodirom je sproveo iza leđa Adnana Hadžića - 1:0.

Time se fudbaler Sarajeva izjednačio na vrhu liste stijelaca sa Nemanjom Bilbijom iz Zrinjskog, koji je takođe postigao osam golova.

Izabranici Vinka Marinovića su "prelomili" utakmicu u 59. minutu, a ponovo je ključni akter bio Benjamin Tatar.

Reprezentativac BiH je ovoga puta bio u ulozu asistenta, a egzekutor Matijas Fanimo - 2:0.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Miličević, Šerbečić, Hebibović, Pejović, Đokanović, Rahmanović, Fanimo, Tatar, Handžić.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Ojdanić, Lekanić, Hadžanović, Dujmović, K. Handžić, Cruz, Šišić, Karić, Osmanović.