Sloboda osvojila bod na "Grbavici": Alićeva majstorija zaustavila Želju!

Željezničar i Sloboda odigrali su neriješeno u 15. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Amara Osim nisu uspjeli ni u trećem uzastopnom meču da osvoje sva tri boda.

Poslije remija u sarajevskom derbiju i poraza u Banjaluci, plavi su dočekali Slobodu i ponovo izborili samo remi.

ŽELJEZNIČAR - SLOBODA 2:2 (1:1)

Gosti sa "Tušnja" su već u drugom minutu poveli golom Alena Kurtalića, koji se najbolje snašao u petercu i pogodio mrežu Želje - 0:1.

Od tog trenutka plavi su krenuli po izjednačenje, koje je uslijedilo u 22. minutu kada je Luka Juričić poslije udarca Semira Štilića prevario golmana Slobode Adnana Golubovića - 1:1.

Bilo je još dobrih prilika na obje strane, Semir Bekrić je pogodio prečku, baš kao i Nemanja Tomašević na drugoj strani, ali se rezultat do drugog dijela nije promijenio.

Željo je do preokreta stigao 15 minuta prije kraja kada je Petar Bojo odlično uposlio Štilića, koji je pogodio mrežu Tuzlaka - 2:1.

I kad se činilo da će Željo uspjeti da stigne do pobjede, minut prije kraja, rezervni igrač tuzlanske ekipe Adi Alić je poslije sjajne solo akcije pogodio mrežu Filipa Erića - 2:2.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Kosorić, Miličević, Ikić, Bojo, Alispahić, Štilić (Miletić), Bekrić, Mujezinović (Veselinović), Juričić (Lendrić).

SLOBODA: Golubović, A. Beganović, Devedžić, Uzelac, Tomašević, Kurtalić, Maksimović (Alić), Osmić, Husejinović, Dž. Beganović (Ristić), Predragović.