Čelsi se vratio pobedama i napravio veliku gužvu u vrhu: Tami Abraham rešio gradski derbi

Čelsi - Vest Hem 3:0 Premijer liga 14. kolo Izvor: Tanjug/Pool Getty/Clive Rose

Napokon, posle 16 dana čekanja i posle tri meča bez pobede, Čelsi je uspeo da stigne do trijumfa i po prvi put ove sezone savlada neki tim iz gornjeg dela tabele Premijer lige.

ČELSI - VEST HEM 3:0 (1:0)
/Silva 10, Abraham 78, 80/

Tim Frenka Lamparda nije imao najjednostavniji zadatak u gradskom derbiju protiv Vest Hema, ali su uspeli da prvo ranim pogotkom "načnu" rivala, da bi Tami Abraham sa dva pogotka u dva minuta iz peterca završio posao i doneo dugo čekana tri boda.

Čelsi u dosadašnjem delu sezone nije uspevao da savlada nijedan tim koji se u tom trenutku nalazio među prvih 10 na tabeli Premijer lige, zbog čega je Lampard trpeo kritike.

Posle ovog trijumfa biće mu lakše - Čelsi nije bio u najboljem izdanju tokom dobrog dela utakmice, ali su pogodak Tijaga Silve iz 10. minuta iskoristili da mirnije kontrolišu dešavanja na terenu.

Vest Hem se držao pred svojim golom koliko je mogao, ali na drugoj strani nisu pretili. Nisu čak uspeli ni da upute nijedan šut u okvir gola "plavaca".

Kada je stanje takvo, onda je i sve mnogo lakše za domaće.

Abraham u finišu susreta prvo koristi asistenciju Tima Vernera, a onda i dva minuta kasnije stiže do novog gola, posle odbitka od Kristijana Pulišića.

Sada se u vrhu tabele stvorila gužva, jer su drugoplasirani Lester i sedmoplasirani Sautempton na razmaku od samo tri boda. Između njih, na petom mestu, sada su i "plavci"...

Mančester junajted - Lids 6:2 (4:1)
/Mektominej 2, 3, Fernandeš 20, 70p, Lindelef 37, Džejms 66 - Kuper 41, Dalas 73/

Vest Brom - Aston Vila 0:3 (0:1)