Šou u derbiju Mančestera! Tri poništena gola i pobjeda "građana": Stonsu poništen autogol, a onda je postao heroj!

Velika pobjeda Mančester sitija!

mancester-siti-mancester-junajted-2-0-polufinale-liga-kup-totenhem-finale Izvor: Tanjug/AP/Shaun Botterill/Pool

Nema slađe pobjede u fudbalu od pobjede nad velikim rivalom, a još ako ona donese finale, tim bolje!

Upravo je to pošlo za rukom fudbalerima Mančester sitija koji su u polufinalu Liga kupa u nevjerovatnom meču savladali Mančester junajted sa 2:0!

MANČESTER JUNAJTED - MANČESTER SITI 0:2 (0:0)
/Stouns 50, Fernandinjo 83/

Iako su na kraju na semaforu upisana samo dva gola, na ovom meču se mreža tresla čak pet puta! Vidjeli smo i situaciju u kojoj su igrači Mančester junajteda tražili penal i na čuđenje mnogih ga nisu dobili.

Sve je počelo već u trećem minutu kada je Markus Rašford dobio loptu, šutirao, a golman Sitija Stefen je odbranio. No, lopta se od Stounsa odbila u mrežu! Mogao je engleski defanzivac da bude tragičar, ali ga je spasio linijski sudija koji je signalizirao ofsajd Rašforda

Potom je dva minuta kasnije Ilkaju Gindoganu gol takođe poništen zbog ofsajda, a treći pogodak na meču viđen je u 24. minutu. Pogodak Fila Fodena je poništen, pogađate, zbog ofsajda!

Tu nije bio kraj mukama Džona Stounsa, koji je u još jednoj situaciji mogao da bude tragičar. Na samom finišu prvog poluvremena lopta ga je pogodila u ruku u njegovom šesnaestercu, ali sudija nije svirao penal!

Igrao se 50. minut kada je poslije slobodnog udarca najviši u skoku bio upravo štoper Sitija i pogotkom glavom donio je prednost svom timu. Nije Junajted do kraja uspio da napravi šansu vrijednu pomena, a u 83. minutu tačku na ovaj meč je svojim golom stavio iskusni Fernandinjo

Mančester siti poslije ove pobjede ide u finale Liga kupa, gdje će igrati protiv Totenhema, tako da će se Pep Gvardiola i Žoze Murinjo opet boriti za trofej.