Bivši zvezdaš namjestio gol za dramu na "Maradoni", ali Napoli ide dalje!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Inter i Napoli mučili su se u osmini finala Kopa Italije, ali oba favorita prošla su u četvrtfinale Kopa Italije u kojem ćemo gledati "Derbi Dela Madonina"!

Kopa Italije Osmina finala Napoli - Empoli 3-2 Izvor: Tanjug, Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Inter se mučio u Firenci, Napoli na stadionu "Dijego Armando Maradona" u Napulju, ali obje ekipe izborile su četvrtfinale Kopa Italije.

U njemu ćemo gledati "Derbi Dela Madonina“ pošto je na Milanovu pobjedu protiv Torina nakon penala u utorak, dan kasnije Inter uzvratio pobjedom 2:1 protiv Fiorentine, i to poslije produžetka!.

Antonio Konte promiješao je karte u Firenci, ali je nakon izjednačenja Kuamea, koji je "poništio“ vodeći gol Vidala iz penala odlučio da pošalje na teren svog najboljeg napadača – Romelua Lukakua.

Kada su svi već pomislili da će meć otići u penale, Belgijanac je pogodio u 119. minutu i rastužio Nikolu Milenkovića i Dušana Vlahovića.

Drama je viđena i na stadionu "Dijego Armando Maradona“ gdje se drugoligaš Empoli dva puta vraćao protiv Napolija.

Nekadašnji član Crvene zvezde, asistirao je Nedimu Bajramiju za njegov drugi pogodak kojim je Empoli izjednačio na 2:2.

Navijači Napolija u tom trenutku vjerovatno su bili bijesni na Đenara Gatuza koji je nekolicinu standardnih igrača ostavio na klupi, međutim, sve brige riješene su u 77. minutu kada je Petanja pogodio za konačnih 3:2.

Napolitanci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Rome i Specije, a zna se i da će im gostovati, ko god prođe dalje.