Čelsi jedva dobio Fulam sa igračem više: Vardi i "lisice" na bod od prvog mjesta, mogu li da ponove čudo iz 2016?

Pobjeda Lestera donijela je "lisicama" drugo mjesto na tabeli.

Engleska Premijer liga Lester Sautempton Izvor: Tanjug/Alex Pantling/Pool

Fudbaleri Lestera savladali su Sautempton i tako su došli do drugog mjesta na tabeli Premijer lige.

Oni su sada na samo bod zaostatka u odnosu na Mančester junajted, koji se nalazi na vrhu.

LESTER - SAUTEMPTON 2:0 (1:0)

/Medison 37, Barns 90+5/

Fudbaleri Brendana Rodžersa su iskoristili svoje šanse, a protivnik je promašivao i na kraju je domaćin došao do pobjede. Poslije prve promašene šanse Sautemptona Medison je iskoristio priliku i donio prednost "lisicama". Do kraja meča ređale su se šanse koje nisu koristili Če Adams, Rajan Bertrand i fudbaleri gostiju, da bi Harvi Barns u finišu meča postavio konačnih 2:0.

Čelsi je uspio da savlada Fulam golom Mejsona Maunta u 78. minutu, a tri boda na gostovanju timu sa dna tabele došla su teškom mukom za ekipu Frenka Lamparda. Iako je Fulam bio sa igračem manje cijelo poluvrijeme poslije isključenja Entonija Robinsona u 44. minutu, to "plavci" nisu uspijevali da iskoriste.

Maunt je pogotkom donio tri boda, popeo je Čelsi na sedmo mjesto i prekinuo niz loših rezultata tima Frenka Lamparda.

U prvom meču dana viđena je prava drama, a VBA je na gostovanju došao do bodova ključnih u borbi za opstanak. Poveli su protiv Vulverhemptona golom Pereire iz penala u 8. minutu, a onda je uslijedio preokret. Silva i Boli su davali golove do poluvremena i donijeli prednost svom timu.

Ipak na startu drugog poluvremena prvo je Adžaji izjednačio, a onda Pereira iz još jednog penala donio pobjedu timu Sema Olerdajsa.

Brajton je u još jednom derbiju donjeg dijela tabele na gostovanju savladao Lids 1:0 golom Mopeja, dok je Vest Hem nastavio dobre igre i na svom terenu minimalno savladao Barnli 1:0.