Drama u Štutgartu završena remijem: "Koltovi" iz penala ostali bez pobjede u 90+6!

"Švabe" su se spasile poraza u posljednjim trenucima, ali su, u isto vrijeme, nastavile niz bez pobjede na domaćem terenu

Bundesliga 16. kolo Štutgart Borusija Menhengladbah Izvor: Tanjug/Marijan Murat/dpa via AP

Nestvarno je na kakav način je Borusija iz Menhengladbaha ispustila pobjedu u duelu sa Štutgartom!

Imali su igrači Marka Rozea do samog finiša tri boda u džepu, kojima bi potvrdili veliki trijumf nad Bajernom, ali je onda sve upropašteno u posljednjim sekundama:

ŠTUTGART – BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:2 (0:1)
/Gonzales 58, Vamangituka 90+6 - Štindl 35 penal, Zakarija 61/

Zahvaljujući golu sa penala i asistenciji Larsa Štindla, Borusija je imala 1:2 poslije sat vremena igre… a onda je sav trud svog kapitena upropastio Alžirac Rami Bensebaini!

Sa obje ruke je u svom šesnaestercu držao rezervistu domaćih Sašu Kalajdžića, oborio ga, a najpoznatiji njemački arbitar Feliks Brih je, nakon gledanja snimka, dosudio penal, koji je pogotokom materijalizovao Silas Vamangituka.

Sve se to desilo duboko u nadoknadi vremena, odnosno kad su već istekle predviđene četiri minute!

Ekipa Štutgarta je, inače, večeras preko Gonzalesa postigla 3000. gol u Bundesligi, čime je postala peta ekipa u "Klubu 3000"! Tu su još Bajern, Borusija Dortmund, Verder - i večerašnji rival, Borusija Menhengladbah.

U taboru "koltova" se do tada, rekli smo, istakao Štindl, dok je prvo ime u Štutgartu mladi hrvatski štoper Borna Sosa, koji je prvo skrivio penal, a potom i asistirao za pogodak.

Hrvat je u šesnaestercu Štutgarta oborio Štefana Lajnera, a prekršaj je bio toliko očigledan da nije bilo potrebe za reakcijom iz VAR sobe,

Iskupio se asistencijom u 58. minutu, a nedugo nakon toga, samo tri minuta kasnije, Denis Zakarija je pogodio za 1:2, što je bio rezultat koji je trebalo da bude dovoljan za pobjedu...

Ipak, opisali smo već, Alžirac u redovima Borusije se potrudio da tako ne bude…

Inače, zaključno sa večerašnjom utakmicom, Štutgart na svom terenu i dalje ima "nulu" u rubrici "pobjede"!

Četvorke su kod remija i poraza, a kad govorimo o utakmicama van Štutgarta, stvari stoje potpuno drugačije – omjer je 5-2-1!