Bajeru bodovi u velikom derbiju: Završni udarac "milionerima" zadao 17-godišnjak!

Tim iz Leverkuzena prekinuo je niz bez pobjede u Bundesligi, koji je trajao četiri kola

Bundesliga 17. kolo 2020 2021 Bajer Borusija 2 1 Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Očekivano odličan meč odigrali su večeras Bajer i Borusija iz Dortmunda!

Derbi 17. kola opravdao je očekivanja, a ishod je bio povoljan za domaće, koji su prekinuli neuspješan niz u prvenstvu:

BAJER – BORUSIJA D. 2:1 (1:0)
/Diabi 14, Virc 80 – Brant 67/

Nerijetko smo u duelima Bajera i dortmundske Borusije gledali "kišu" golova, a isti nisu izostali ni večeras. Istina, u bližoj istoriji bilo je mečeva sa sedam i više golova, dok smo večeras morali da se zadovoljimo sa "samo" tri.

"Milioneri" su prilično podbacili u prvom poluvremenu, dozvolivši Bajeru da ih u potpunosti nadigra.

Uputila je Borusija samo jedan udarac u okvir u tom periodu, za razliku od Bajera, koji je imao čak devet, a glavobolju je zadavao Musa Dijabi, koji je i doveo Bajer u vođstvo, u 14. minutu.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Probudila se, ipak, Borusija u nastavku i prvim golom bivšeg igrača Bajera Julijana Branta u Bundesligi nakon godinu dana došla do izjednačenja.

Poslije pogotka igrača koji je pet i po godina nosio dres tima iz Leverkuzena, Borusija je svim silama krenula po drugi.

U isto vrijeme je ostavila mnogo prostora na svojoj polovini, a večeras to nije ostalo nekažnjeno – samo desetak minuta poslije Brantovog gola, ponovo se zatresla mreža gostiju.

"Završni udarac" rivalu zadao je 17-godišnji Florijan Virc.

Iste večeri kad je Brant prekinuo golgeterski post, isto je učinio i Hofenhajmov Sebastijan Rudi, koji je u njemačkoj eliti pogodio prvi put nakon 23. septembra 2019. godine!

Taj pogodak "načeo" je Hertu u Berlinu, a meč je završen rezultatom 0:3, uz dva gola Andreja Kramarića.

Tokom večeri, još su igrali Majnc i Volfsburg, u meču u kojem su se "vukovi" rutinski obračunali sa ekipom koja je za vikend "otkinula" dva boda upravo Borusiji.