Strašan faul na Mbapeu - odmah je dobio crveni: Pogledajte brutalan start golmana, as je poleteo posle udarca (FOTO)

Naravno da mu je sudija prišao i poslao ga u svlačionicu posle ovog žestokog starta.

faul-golman-crveni-karton-monpelje-psz-kilijan-mbape-udarac-start Izvor: Tanjug/AP/Thibault Camus

Pari Sen Žermen ubedljivo je u petak savladao Monpelje kod kuće rezultatom 4:0 (1:0), a utakmicu je osim golova obeležio i brutalan prekršaj golmana gostiju Jonasa Omlina (27).

Švajcarski čuvar mreže, kome je ovo debitantaska sezona u Francuskoj, opravdano je isključen u 19. minutu, kada je pri rezultatu 0:0 pogibeljno startovao na ofanzivca domaćih Kilijana Embapea.

Izvor: Tajnug/AP/Thibault Camus

Francuski as bio je u punom trku ka golu kada je čuvar mreže istrčao na njega, uklizao i startom ga visoko podigao od zemlje. Srećom, nije ga povredio, ali je svakako zaslužio direktan crveni karton.

Embape je ostao na terenu, dao dva gola (u 34. i 63. minutu) i doneo pobedu zajedno sa ostalim strelcima favorita, Nejmarom u 60. i Maurom Ikardijem u 61. minutu.

Sa druge strane, zanimljivo je da je Omlin prvi isključeni golman u Ligi 1 od februara 2020, kada je crveni karton takođe dobio golman Monpeljea Dimitri Berto - i to takođe protiv Pari Sen Žermena.

PSŽ je ovim trijumfom izbio na čelu tabele, sa tri boda više i odigranom utakmicom više od Lila.