"Petarda" Ajntrahta u Bilefeldu: Kostićev volej pod prečku i Jovićeva "mehanička" realizacija!

Srpski tandem iz frankfurtskog tima nastavio je sa odličnim partijama u Bundesligi.

Arminija - Ajntraht 1:5, Bundesliga, 18. kolo, rezultati, tabela Izvor: Tanjug, Friso Gentsch/dpa via AP

Furioznih osam minuta bilo je dovoljno Ajntrahtu iz Frankfurta da osvoji bodove protiv Arminije u BIlefeldu!

U intervalu između 25. i 33. minuta, frankfurtski "orlovi" su tri puta pogodili mrežu Štefana Ortege i trasirali put ka sedmoj pobjedi u aktuelnoj sezoni Bundeslige, da bi u nastavku još dva puta postigli pogotke i kompletirali "petardu".

ARMINIJA - AJNTRAHT 1:5 (1:3)

Dvostruki strijelac za goste bio je portugalski napadač Andre Silva, jedanput na asistenciju reprezentativca Srbije Filipa Kostića, koji je i sam postigao pogodak za nastavak serije odličnih partija njegovog tima.

I to na majstorski način - volej udarcem pod prečku.

Inače, Silva se sa današnja dva pogotka izjednačio sa Erlingom Holandom na drugom mjestu liste najboljih strijelaca sa 14 golova, osam manje od lidera Roberta Levandovskog iz Bajerna.

Ajntrahtu je ovo bio sedmi uzastopni meč bez poraza, od čega i peta pobjeda, što je izabranicima Adija Hitera donijelo skok na šesto mjesto, pa je i plasman u Ligu šampiona realno veoma ostvariv.

Posebno jer se u golgetersku formu vraća i Luka Jović, pozajmljeni napadač Real Madrida, koji je u subotu dobio priliku u posljednjih 25 minuta i to mu je bilo dovoljno da poslije debija iz snova protiv Šalkea, kada je upisao dva gola, ponovo bude strijelac.

Kada je u 50. minutu Šveđanin Joakim Nilson nespretno pogodio vlastitu mrežu bilo je jasno da Kostić i ekipa sigurno nose bodove iz Bilefelda, gdje uzgred nisu poraženi blizu 15 godina.

"Petardu" je kompletirao srpski napadač Luka Jović u 75. minutu kada je primio loptu, i onda mehanički je poslao u nebranjeni dio mreže - 1:5.

Bio je to njegov treći pogodak otkako se vratio u klub iz Frankfurta, što je bez sumnje neuporedivo bolji učinak za čak 18 mjeseci koliko je proveo u "kraljevskom klubu".

Drugoplasirani RB Lajpcig, dva puta je vodio na gostovanju u Majncu, ali je na kraju ostao bez izjednog boda nakon što je pobjedonosni pogodak u 50. minutu postigao Leandro Bareiro Martins - 3:2.

U 18. kolu "kiksnuo" je i trećeplasirani Bajer iz Leverkuzena, koji je na svojoj "Baj Areni" izgubio od Volfsburga (0:1), golom Botea Bakua u 35. minutu.