Huntelar nije svjestan gdje je došao: I "jarčevi" nadigrali Šalke

Domaći poraz od direktnog konkurenta u borbi za opstanak, tim iz Gelzenkirhena ostaje zakucan za dno tabele.

Šalke - Keln 1:2 Bundesliga 17. kolo Izvor: Tanjug/Martin Meissner/AP

Klas-Jan Huntelar vratio se u Šalke sa željom da timu iz Gelzenkirhena pomogne u borbi za opstanak, ali 37-godišnjem napadaču, koji večeras nije nastupio protiv Kelna i meč je odgledao sa tribina, već prvi duel od povratka u Njemačku pokazao je koliko je u stvari njegov tim (ne)moćan i koliko će biti teško da zadrži status prvoligaša.

Blijedi tim iz Gelzenkirhena doživio je novi poraz, ponovo kod kuće, ali koji će "dvostruko" da ga boli jer je bodove odnio klub koji je direktan konkurent u borbi za opstanak.

ŠALKE - KELN 1:2 (0:1)

"Jarčevi" su u prvom poluvremenu na "Veltins Areni" bili mnogo bolji, te zasluženo golom Rafaela Čikosa stigli do prednosti. I prije vođstva imali su inicijativu, postigli čak i gol, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Za razliku od Huntelara, u timu se našao još jedan povratnik Sead Kolašinac, koji je stigao na pozajmicu iz Arsenala. Bh. internacionalac bio je najbolji na terenu do povrede u 70. minutu, kada je morao na klupu, a u istom minutu zamijenjen je i Matija Nastasić. U gostujućem timu starter je bio Sava-Arangel Čestić i na terenu proveo svih 90.

U 57. minutu konačno malo radosti za Šalke. Metju Hopi iskoristio je nesigurnu reakciju gostujuće odbrane i izjednačio na 1:1. Bio je to peti ovosezonski gol za Amerikanca, koji je najbolji strijelac svog tima.

Činilo se u tim trenucima da bi domaćin mogao do pobjede. Gosti su bili u podređenom položaju tokom većeg dijela drugog poluvremena, izgledalo je da Šalke daje "znake života", ali domaći nisu uspjeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika u trenucima kada su bili dominantni na terenu i kazna je stigla duboko u nadoknadi.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

U 93. minutu gosti su izveli brz kontranapad, koji je u konačnih 1:2 pretvorio Jan Tilman.

Šalke je ostao zakovan za dno sa sedam bodova (jedna pobjeda na 17 utakmica), koliko ima i pretposljednji Majnc, dok je Keln napredovao za jednu poziciju, te je mjesto koje vodi u baraž sada prepustio Arminiji.

Tim iz Bilefelda imaće večeras priliku da popravi poziciju jer od 20.30 dočekuje Štutgart.

Da nevolja bude veća, za četiri dane u Gelzenkirhen stiže Bajern Minhen…